spot_img

Akcja „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”. Wygraj książki dla biblioteki!

Błyskotliwe pomysły, bohaterowie i światy bez granic oraz futurologiczna perspektywa twórczości Stanisława Lema inspirują do dziś. Także biblioteki, które w Roku Lema organizują wiele inicjatyw. Lustro Biblioteki chce je pokazać i nagrodzić najciekawsze w ramach akcji „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”.

Pretekstem do akcji stały się dwa tytuły wydane przez HarperCollins w uwielbianej przez dzieci serii „Czytam sobie”. Lustro Biblioteki stale sygnuje tę serię swoim patronatem. To wartościowe książki wpierające naukę czytania i pobudzające młodych odkrywców do poznawania świata literackiego. Sprawdza się tutaj bardzo dobrze powiedzenie – nauka przez zabawę. Wciągające historie pióra wybitnych polskich autorów, barwna warstwa obrazowa najlepszych polskich ilustratorów i komentarze specjalistów to dowód na to, że książeczki z tej serii powinny być dostępne w każdej bibliotece. Tak właśnie jest w przypadku dwóch tytułów, które szczególnie chcę polecić.

Lem i zagadki Kosmosu

Książka, w której Marcin Baran opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem. Dowiadujemy się, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspirująca do rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiająca wiele pytań i skłaniająca do poszukiwań. 

Futuropolis. Miasto jutra

Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom.

Wygraj książki dla biblioteki!

  • Co zrobić? Prześlij swoją inspirację na Rok Lema. Może to być: akcja (zakończona, trwająca lub przyszła) lub twórczy pomysł, który zainspiruje do działania.
  • Gdzie przesłać inspirację? Na adres konkurs@lustrobiblioteki.pl zgodnie z załącznikiem do regulaminu.
  • Jakie są nagrody? Książki z serii „Czytam Sobie” – dla I miejsca 20 egzemplarzy (5 nowości i 15 innych tytułów); dla miejsc II-V – po 5 nowych tytułów od HarperCollins.

Najciekawsze z inspiracji trafią na stronę główną i media społecznościowe Lustra Biblioteki.


Źródło zdjęć: Paweł Morawiec