spot_img

Nowości wydawnicze pod patronatem Lustra Biblioteki

Na półkach księgarń – stacjonarnych i internetowych – pojawiły się właśnie nowiutkie książki z serii „Czytam sobie”. Lustro Biblioteki stale sygnuje tę serię swoim patronatem.

Wars i Sawa
Oto legenda o Warsie i Sawie, opowiedziana prostymi słowami i niezwykłymi obrazkami. Mali czytelnicy jeszcze długo będą pamiętali tę historię, dobry uczynek Warsa, fascynującą syrenę i jej piękny prezent.

Po co wieje wiatr
Pewnego dnia Kinga dostała piękny balon. Niestety wiatr porwał go wysoko ponad dachy domów. Czy wiatr to tylko psotnik, czy jest z niego jakiś pożytek? 

Szkoła na Dobrej
Szkoła na Dobrej to zwyczajna podstawówka, do której tęsknią teraz wszystkie dzieci. To miejsce pełne radości i śmiechu, gdzie każdy czuje się dobrze. Pytania nigdy nie pozostają bez odpowiedzi, a nauczyciele są przyjaźni i chętnie pomagają swoim uczniom. Chociaż problemy, z którymi się spotykają są czasem bardzo trudne. 

Lem i zagadki Kosmosu
Książka, w której Marcin Baran opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem. Dowiadujemy się, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspirująca do rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiająca wiele pytań i skłaniająca do poszukiwań. 

Futuropolis. Miasto jutra
Futuropolis to miasto przyszłości. Są w nim domy po same chmury, ukwiecone balkony, a energia pochodzi z ekologicznych źródeł. Dookoła miasta biegną autostrady tramwajowe. Kiedy Antek trafia do tego niezwykłego miejsca, nie może się nadziwić tym wszystkim cudom. 

Chcesz zdobyć te książki? Weź udział w akcji i konkursie „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”

https://lustrobiblioteki.pl/2021/09/akcja-elementarz-inspiracji-na-rok-lema-wygraj-ksiazki-dla-biblioteki/


Źródło zdjęć: Paweł Morawiec