Bomba megabitowa – festiwal przyszłości

W stulecie urodzin Stanisława Lema od 10 do 15 września 2021 roku odbędzie się festiwal przyszłości pod nazwą „Bomba megabitowa”. Wydarzenie ma „oddać intelektualny geniusz tego pisarza oraz ogromną rozpiętość jego zainteresowań”.

Festiwal Bomba Megabitowa, pomostowe wydarzenie łączące światy kultury, technologii i nauki, odbędzie się w mieście, w którym pisarz spędził większość życia i w którym powstała większość jego książek – w Krakowie.

Weź udział w akcji „eLEMentarz inspiracji na Rok Lema”. Wygraj książki dla biblioteki!

W programie znalazły się m.in.: spektakl teatralny, koncerty, słuchowisko z muzyką na żywo, spotkania autorskie, premiery książkowe, plenerowa wystawa na krakowskich Plantach, pokazy filmowe, rozmowy i debaty o przyszłości człowieka w obliczu rozwoju nowych technologii, warsztaty dla dzieci i młodzieży, a nawet wieczór komediowy. Zwieńczy go gala Nagrody im. Stanisława Lema przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinach kultury, technologii i nauki.

Organizatorami Festiwalu są Miasto Kraków, KBF i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Więcej: bombamegabitowa.com

Źródło zdjęć: wikimedia commons CC BY-SA 3.0