Kręć kółkami za książkami! Akcja warta naśladowania

Biblioteka w Centrum Kultury w Siechnicach zorganizowała akcję „Na kółkach do biblioteki”. Trzeba było przyjechać do biblioteki na dwóch kółkach – hulajnogą, rowerem, wrotkami, wózkiem lub innym pojazdem – by wziąć udział w zabawie.

W kolejnym kroku należało pobrać pakiet startowy (pobierana była opłata wpisowa 5 zł), zrealizować przygotowane zadania, zebrać pieczątki, a następnie przybyć na finał i wspólnie wykrzyczeć tegoroczne hasło akcji. Nagrodę otrzymywał każdy uczestnik, który odwiedził wszystkie otwarte biblioteki CK (4 z 6: Siechnice, Święta Katarzyna, Radwanice, Groblice).

W finale czekało kilka atrakcji: rodzinne warsztaty, bookcrossing, znakowanie rowerów przez policjanta, przeglądy rowerowe. Najważniejszym punktem było rozdanie nagród i wspólne zdjęcie z okrzykiem „Kręć kółkami za książkami”.

Akcja miała ma charakter turystyczny, otwarty dla wszystkich chętnych osób. Uczestniczyć w zabawie można było indywidualnie lub drużynowo – np. rodzinnie.

Zobaczcie też 10 inspiracji na zieloną bibliotekę

Zielona biblioteka? 10 kwitnących inspiracji