Biblioteka w III LO w Bydgoszczy stanie się „Przystanią Odkrywców”

Wielka zmiana czeka bibliotekę w III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, która ma być „Przystanią Odkrywców”. Przestrzeń ma służyć zapewnieniu komfortowych warunków do nauki, odrabiania lekcji, spotkań i wypoczynku z rówieśnikami oraz do sięgnięcia po literaturę. Trwa zbiórka na remont i wyposażenie budynku.

W lokalnym serwisie ukazał się wywiad z nauczycielką bibliotekarką odpowiedzialną za inicjatywę.

Chcemy dać uczniom możliwość zapoznawania się z szeroko rozumianą kulturą. Teraz najczęściej jest tak, że uczniowie przychodzą do biblioteki po lektury. Nam zależy, żeby chcieli sięgać po literaturę (i nie tylko) i mogli swobodnie wymieniać myśli na jej temat, nie w kontekście interpretacji, jak ma to miejsce na lekcjach. Żeby mogli na co dzień obcować ze sztuką. Chcemy stworzyć format, w którym młodzież będzie się uczyć dyskusji z poszanowaniem drugiego człowieka, bez oceniania – podkreśla Anita Wojcieszonek.

Więcej: bydgoszcz.naszemiasto.pl

Narodowe Czytanie 2021 – bezpłatne materiały do pobrania