Design w bibliotece – wirtualna wystawa WBP w Olsztynie

Biblioteki publiczne okresu powojennego są tematem wirtualnej wystawy, która powstała z okazji 70-lecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie oraz zaprezentowania nowej odsłony warmińsko-mazurskiej biblioteki cyfrowej. Zawiera ona wiele archiwalnych zdjęć bibliotek z Warmii i Mazur.

– Inspiracją do utworzenia wystawy na temat sztuki użytkowej w bibliotekach publicznych okresu powojennego były zachowane do dziś i umieszczone w zasobach cyfrowych archiwalne zdjęcia placówek z Warmii i Mazur. Dla regionalnych historyków i badaczy są one wyjątkowo cennym źródłem informacji. Dla znawców sztuki fotografii – doskonałym dokumentem. Wielu natomiast zaciekawią, a jeszcze innych oczarują unikatowym klimatem okresu peerel. Z pewnością zdradza go pozowany charakter większości kadrów. A co jeszcze? Sprawdźcie sami – zachęcają autorzy projektu.

Wystawę można zobaczyć tutaj.

Źródło zdjęć: wmbc.olsztyn.pl