spot_img

Pomysły dla bibliotek na Tydzień Książki Elektronicznej

Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej (Read an E-Book Week) to dobra okazja do promocji czytelnictwa i popularyzacji e-booków. W tym roku wydarzenie odbywa się w dniach 3-9 marca. Zachęcam wszystkich bibliotekarzy do udostępniania poniższych materiałów.

Aplikacja mPOLONA

Zrób niespodziankę swoim czytelnikom i poleć darmową aplikację mPOLONA z dostępem do milionów publikacji! Gotowe materiały do pobrania i udostępnienia (tekst promocyjno-informacyjny, film i grafikę z QR) znajdziesz TUTAJ.

Biblioteki cyfrowe

Biblioteki cyfrowe mają mnóstwo do zaoferowania. Począwszy od milionów zbiorów, intrygujących kolekcji, niesamowitych grafik, starych fotografii, a kończąc na autografach wybitnych twórców i historycznych mapach. Są bezpłatne i czynne bez przerwy. Jest jedno „ale”. Uzależniają od czytania i wciągają w poszukiwania kolejnych zbiorów.

Przeczytaj poradnik „Biblioteki cyfrowe jako narzędzie do wykorzystania przez bibliotekarzy”.

Gdzie szukać bezpłatnych źródeł z dostępem do publikacji? Skorzystaj z przygotowanych list:

Jeżeli chcesz udostępnić powyższe listy na swojej stronie internetowej lub w innym medium, podaj link do Lustra Biblioteki: Opracowanie: Barbara Maria Morawiec, Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl)

E-booki z poezją

Jeżeli chcesz udostępnić poniższe zestawienie na swojej stronie internetowej lub w innym medium, podaj link do Lustra Biblioteki: Opracowanie: Barbara Maria Morawiec, Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl)

Zbigniew Herbert

Tadeusz Różewicz

Adam Zagajewski

Stanisław Barańczak

Jarosław Iwaszkiewicz

Konstanty Ildefons Gałczyński

Mieczysław Jastrun

Ryszard Krynicki

Krzysztof Karasek

Antoni Słonimski

Wacław Oszajca

Ernest Bryll

Źródło zdjęć: pixabay.com