spot_img

Miliony dla bibliotek, czyli jak zdobyć dodatkowe fundusze na różne projekty

Lustro Biblioteki uruchomiło serwis „Dofinansowania dla bibliotek”. To odpowiedź na oczekiwania bibliotekarzy, którzy poszukują dodatkowych źródeł finansowania swoich jednostek i zwiększenia budżetu.

Serwis zawiera listę ponad 55 programów z dofinansowaniami, dotacjami, grantami i darowiznami z przeznaczeniem na różnorodne projekty bibliotek. Biorąc udział w różnych programach biblioteki mogą zdobyć od kilkunastu tysięcy złotych nawet po ponad dwa miliony złotych.

Informacje zostały podane w formie infografik oraz pytań i odpowiedzi. Dzięki temu łatwo dowiesz się, ile może zyskać Twoja biblioteka, czy należy wnieść wkład własny, zobaczysz przykłady zrealizowanych projektów, listy rankingowe, a także dowiesz się na co zwracać uwagę przy pisaniu wniosku i jak jest on oceniany.

Jeżeli szukasz środków na remont biblioteki, zakup nowości wydawniczych, nowoczesne komputery, uruchomienie książkomatu, stworzenie półki bookcrossingowej, projekty promujące czytelnictwo, organizację festiwalu literackiego, digitalizację zbiorów, działania animacyjne, kulturalne, edukacyjne, ekologiczne lub wspierające lokalną społeczność, to serwis „Dofinansowania dla bibliotek” wskaże Ci odpowiednią drogę do zdobycia pieniędzy na ich realizację.

Zaletą serwisu jest wygodny terminarz naborów, dzięki któremu można sprawdzić, w jakich programach można aktualnie składać wnioski lub zaplanować udział w innych. Niezwykle pomocny jest również poradnik „Jak napisać dobry wniosek?”, który w 11 krokach doradzi, co zrobić by osiągnąć sukces.

Celem serwisu jest nie tylko informowanie, ale też ułatwienie bibliotekarzom odnalezienie się w gąszczu skomplikowanych zapisów regulaminów. Będzie stale aktualizowany i uzupełniany o kolejne programy oraz inne źródła finansowania.

dofinansowania dla bibliotek