spot_img

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Tegoroczny Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony będzie głównie w przestrzeni internetowej. Ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej.

Czytając… nigdy nie będziesz samotny

Już jutro 23 kwietnia świętujemy pod hasłem „Read… so you never feel alone”, które nawiązuje do ostatniego pandemicznego roku – okresów odosobnienia i dystansu społecznego. Zdaniem organizatorów w tym czasie to książki okazały się potężnym narzędziem do walki z izolacją, wzmacniania więzi międzyludzkich, poszerzania horyzontów oraz stymulowania kreatywności i pobudzania naszych umysłów. Czytanie pomaga w otwarciu się na innych i pozwala podróżować.

BookFaceChallenge

UNESCO zachęca do publikowania i dzielenia się swoimi zdjęciami z lekturami w ramach wyzwania #BookFaceChallenge. O sleeveface i innych pomysłach na akcje viralowe w mediach społecznościowych przeczytasz w tym artykule. Warto też podejrzeć inicjatywy bibliotek w wydaniu online z projektu #onlinenakwarantannie oraz polecić legalne i darmowe książki z bibliotek cyfrowych.

Źródło zdjęć: freepik.com