spot_img

Biblio(FIT)teka – Wypożyczalnia sprzętu sportowego w bibliotece

O Biblio(FIT)tece pisałam w ubiegłym roku. Teraz – w czasie epidemii – usługa filii bibliotecznej w Głuchowie rozwija się o nieodpłatne wypożyczenia sprzętu sportowego.

Książka i spot to zdrowie

Filia Biblioteki Samorządowej w Głuchowie wychodzi naprzeciw oczekiwanim swoich użytkowników. Po modernizacji zachwyca wnętrzami, które możecie zobaczyć tutaj. Znajduje się tu Kącik małego literata, Słuchalnia winyli, klub seniora i wiele innych stref. Funkcjonuje też Biblio(FIT)teka, czyli wypożyczalnia drobnego sprzętu sportowego. Celem działalności Biblio(FIT)teki jest promocja zdrowego stylu życia, rozwój osobisty oraz pomoc w zdrowym odżywianiu.

Wypożyczalnia sprzętu sportowego

Gdy w czasie epidemii zamknięto branżę fitness, miłośnicy sportu mogą udać się do biblioteki…. i wypożyczyć sprzęt do ćwiczeń w warunkach domowych. W ofercie znajduje się drobny sprzęt sportowy: piłki, skakanki, hula-hop, kije do nordic walking, hulajnogi, maty do ćwiczeń, stepery, hantle, mini rowerki treningowe, gumy oporowe do ćwiczeń, platforma wibracyjna, uchwyty do pompek. Usługa jest bezpłatna.

Jak motywują bibliotekarze: o formę można dbać także w warunkach domowych, podczas gdy śnieg i mróz za oknem. Wystarczą dobre chęci i trochę wiedzy.

Zdrowe w książkach

Po wysiłku fizycznym można śmiało poczytać proponowane przez bibliotekę lektury. Wśród tytułów do wypożyczenia polecane są książki na tematy takie jak: morsowanie, domowa apteka, menopauza, zdrowe diety czy książki o różnych chorobach.

Źródło zdjęć: Filia Biblioteki Samorządowej w Głuchowie