spot_img

Biblioteki w wydaniu świątecznym

Święta tuż, tuż… a bibliotekarze stroją wnętrza swoich placówek. Zachęcam do zobaczenia bomb(k)owych inspiracji oraz tych nadesłanych przez bibliotekarzy z Mysłowic, Wieruszowa i Nowej Wsi Lęborskiej.

Na kolejne zdjęcia i materiały czekam pod adresem: redakcja@lustrobiblioteki.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach

– „Kolaż świątecznych życzeń” przygotowali bibliotekarze z filii nr 7, aby świątecznie pozdrowić swoich czytelników. Inspiracją dla mysłowickiej książnicy były podobne życzenia, które skomponowała w zeszłym roku między innymi Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu czy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika. Kolaż przygotowany przez mysłowickich bibliotekarzy składa się z 10 okienek, na których hasła z tabliczek i tytuły książek tworzą cały tekst świątecznych życzeń. Akcent w tych pozdrowieniach, jak na bibliotekarzy przystało, postawiony został na książkach, ich lekturze i miłym spędzaniu czasu na czytaniu – mówi Hanna Korczak-Antoniak, kierownik filii nr 7 MBP w Mysłowicach.

Miejsko–Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Tak wyglądają świąteczne ozdoby i choinka w bibliotece.

Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska

Choć za kratami choinki, latarnie, miasto, a nawet renifery z Mikołajem u nas w bibliotece cieplutko i tym ciepłem pozdrawiamy – płyną życzenia od bibliotekarzy.

Więcej inspiracji: