spot_img

Bliżej książki w Skawinie, czyli nowa forma wypożyczeń z biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie podjęła współpracę z firmą posiadającą sieć paczkomatów. Dzięki temu czytelnicy mogą odbierać zamówione książki całodobowo w dowolnej lokalizacji na terenie gminy.

Bliżej książki

– Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, chcemy jeszcze bardziej ułatwić Wam dostęp do naszych zbiorów. Zdajemy sobie sprawę, że godziny otwarcia Biblioteki i obowiązujący w niej reżim sanitarny nie są dla wszystkich komfortowe. Stąd inicjatywa „BLIŻEJ KSIĄŻKI”. Chcemy zapewnić Wam komfort i możliwość wyboru, który – mamy nadzieję – zachęci Was jeszcze bardziej do korzystania z Biblioteki – podaje MBP na swoim Facebooku.

https://www.facebook.com/miejskabiblioteka.skawina/posts/3351920721699614

Realizacja zamówień

W ramach usługi zarejestrowany czytelnik może jednorazowo zamówić maksymalnie 3 książki. Zamówienie może złożyć poprzez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo. Następnie należy określić lokalizację paczkomatu, do którego bibliotekarze dostarczą książki do 2 dni roboczych. Czytelnik otrzyma powiadomienie SMS lub e-mailem, że może odebrać swoje zamówienie w dogodnym dla siebie terminie i godzinie.

Usługa wypożyczenia, jak i zwrotu książek odbywa się bezkontaktowo. Po przeczytaniu książek lub upływie miesiąca czytelnik musi zwrócić książki do biblioteki korzystając z całodobowej wrzutni ulokowanej przy budynku dworca PKP od strony peronów, gdzie od niedawna mieści się nowa siedziba biblioteki.

Na terenie gminy znajduje się aż 17 paczkomatów w miejscach często uczęszczanych jak sklepy, stacja paliw, wejście do galerii, bank i nie tylko.


Zobacz także książkomat w Łodzi i Piasecznie.