spot_img

Piosenka kryzysowa – muzyczno-literacki projekt zespołu biblioteki w Dąbrowie Górniczej

Zostań w domu, czytaj książki – bez wirusów, bez gorączki. Zostań w domu, książki czytaj – wyjątkowo nie pożyczaj – to fragment utworu nagranego przez zespół Poczytalni. W formacji muzycznej znaleźli się pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, którzy zapraszają każdego do wspólnej zabawy.

Piosenka kryzysowa

Utwór powstał w ramach projektu „Otwórz! Ktoś booka…”, wspierającego akcję społeczną #zostanwdomuczytajksiazki! Zapraszam do posłuchania! Film z nagraniem spotkał się z bardzo dużym odzewem, o czym świadczą reakcje na Facebooku: ponad 100 polubień i tyle samo komentarzy oraz 170 udostepnień. Każdy komentarz z rymującymi się nazwiskami pisarzy jest wyrażeniem chęci udziału w zabawie.

Weź udział i zaśpiewaj!

Bibliotekarze z Dąbrowy Górniczej wraz z przyjaciółmi zapraszają do udziału czytelników oraz swoich słuchaczy. To projekt, który się nie kończy.

– Piosenka kryzysowa ma być wspólną – naszą i Waszą – odpowiedzią na sytuację, w której ostatnio się znaleźliśmy. Ma nam dodać otuchy, ma sprawić, że na wiele sposób zaradzimy samotności i izolacji i przez połączenie sił w śpiewaniu/czytaniu poczujemy energię wspólnoty i ciepło towarzystwa. Dwie pasje na jednym ogniu – śpiewająco zachęćmy się do czytania. „Otwórz! Ktoś booka…” – wpuśćmy literackich gości, zaśpiewajmy Piosenkę kryzysową i bądźmy razem.

Zasady gry

  • Wybierz cztery nazwiska dowolnych autorów-pisarzy, prozaików, poetów lub nazwiska postaci literackich, z których dwa będą się ze sobą rymowały.
  • Jeśli uda Ci się skompletować całą czwórkę napisz swoją propozycję w komentarzu pod postem! – to dla nas sygnał, że wchodzisz do gry i możemy oczekiwać na Twoje nagranie, a dla uczestników informacja, które nazwiska zostały już wybrane.
  • Za pośrednictwem słuchawek odtwórz utwór zamieszczony poniżej: https://tiny.pl/tzsck
  • Nagraj w kadrze poziomym film, na którym widać i słychać jak recytujesz w rytm podkładu muzycznego.
  • Taki krótki, kilkusekundowy filmik z Twoim pomysłem wyślij na adres: otworzktosbooka@gmail.com

Odsłona druga z udziałem nowych nazwisk

Zobacz także: 7 przykładów działań bibliotekarzy w dobie koronawirusa

Źródło zdjeć: freepik.com