spot_img

Czytam sobie – pierwsza klasa!

Dziś premierowo ukazały się kolejne książki wspierające naukę czytania, przygotowane przez Edukacyjny Egmont. Cztery tytuły z serii „Czytam sobie” i jeden z cyklu „Czytam sobie EKO”. Oprócz tego polecamy zestaw edukacyjny „Czytam sobie. Pierwsze słowa”, przeznaczony do nauki czytania dla najmłodszych. Książki ukazały się pod patronatem Lustra Biblioteki.

Czytam sobie

„Czytam sobie” to pierwszy program wydawniczy do nauki czytania, który odniósł spektakularny sukces. Do dziś sprzedało się ponad 2 miliony egzemplarzy książek z tej serii. Od ponad dziewięciu lat „Czytam sobie” pomaga najmłodszym adeptom czytania, którzy w doborowym towarzystwie Dobrego Psa, Baby Jagi, bohaterów znanych z kreskówek czy samego Mikołaja Kopernika rozpoczynają przygodę z czytaniem.

Dla dzieci stawiających pierwsze kroki w nauce czytania Edukacyjny Egmont przygotował aż trzy tytuły. Wśród marcowych nowości na poziomie 1, pozwalającym dziecku podszkolić się w składaniu wyrazów, znajdą się: Koperta z kotem Justyny Bednarek z ilustracjami Mai Barskiej, Koty i kotki tej samej autorki, zilustrowane przez Magdalenę Kozieł-Nowak oraz nowość z serii „Czytam sobie EKO” – Samotny banan Sylwii Majcher i Anny Ostapowicz.

Na poziomie 2, pozwalającym na składanie wyrazów w zdania, ukazała się historia dzielnych żeglarzy – Wyprawa Kon-tiki Joanny Koziełło z ilustracjami Tomasza Kozłowskiego.

Dla zaawansowanych czytelników, którzy ćwiczą płynne czytanie i są gotowi na dłuższą lekturę, polecamy poziom 3. Książka Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą Ewy Nowak z ilustracjami Agaty Kopff zabierze w pasjonującą podróż wszystkich młodych fanów historii i opowieści faktograficznych.

Zestaw edukacyjny do nauki czytania

Zupełną nowością w marcowych propozycjach z serii „Czytam sobie” jest zestaw edukacyjny do nauki czytania „Pierwsze słowa”. Pakiet w przyjazny sposób wspiera dziecko w poznawaniu liter i składaniu pierwszych wyrazów i zdań. Pudełko zawiera: książkę z serii „Czytam sobie” pt. Doktor Ola, 60 kart edukacyjnych inspirowanych metodą Montessori, ruchomy alfabet oraz dużą kartę z alfabetem. Do zestawu dołączony jest poradnik Od pierwszej litery do pierwszego zdania, przeznaczony dla rodziców i bibliotekarzy do pracy z dzieckiem. Autorami „Pierwszych słów” są Rafał Witek i Anna Buchner, a ilustracje do zestawu przygotowała Ewa Poklewska-Koziełło.

– Zestaw edukacyjny „Czytam sobie” powstał z myślą o rodzicach, którzy chcą bawić się ze swoimi dziećmi, wspomagając ich naturalną ciekawość i chęć samodzielnego czytania – tłumaczy Anna Buchner, współtwórczyni zestawu. – Nie jest związany z konkretną metodą nauki czytania, można stosować go na różne sposoby. Pomysły na zabawy mogą pasować do rozmaitych metod, a także do różnych upodobań i temperamentów dzieci.

Szczegółowe informacje o każdej książce i materiały do pobrania dostępne są na stronie internetowej czytamsobie.pl