spot_img

126 000 wyprawek czytelniczych dla przedszkolaków

Koniec roku to doskonały moment na to, by przyjrzeć się minionym miesiącom i wspólne świętować sukcesy. Z wielką radością przedstawiamy kolejne podsumowanie projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego w ponad 5200 bibliotekach publicznych w całej Polsce – podsumowuje Instytut Książki.

Od września, kiedy oficjalnie zainaugurowaliśmy tegoroczną odsłonę projektu, do końca listopada 2019 r. bibliotekarze wydali dzieciom 126 000 Wyprawek Czytelniczych, z czego ponad 56 000 nowym czytelnikom – dzieciom, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki. Podczas trzech pierwszych miesięcy trwania projektu blisko 9 000 przedszkolaków odebrało Dyplomy Małego Czytelnika, co oznacza, że każdy z nich odwiedził z rodzicem bibliotekę co najmniej 10 razy, by wypożyczyć nową książkę.

Nieocenioną rolę dla sukcesu projektu odgrywają bibliotekarze, którzy z ogromnym zaangażowaniem przyjmują w swoich progach Małych Czytelników, pokazują im biblioteczne skarby, doradzają, zachęcają, organizują ciekawe i rozwijające wydarzenia oraz co najważniejsze – zarażają pasją do czytania. Wszystkim bibliotekarzom zaangażowanym w projekt – serdecznie dziękujemy!

„Biblioteka Wielkiego Człowieka” – filmowa seria Instytutu Książki

Źródło: Instytut Książki