spot_img

„Biblioteka Wielkiego Człowieka” – filmowa seria Instytutu Książki

Instytut Książki zaprasza wszystkich internautów w zabawną podróż wśród bibliotecznych regałów z dwójką uroczych przedszkolaków – Piotrusiem i Karolinką.

Czytelnicze virale

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka– wielki człowiek” rozpoczęła się emisja czytelniczych virali. Seria obejmująca 10 krótkich filmów, których akcja rozgrywa się w bibliotece, ma ukazać jak pasjonującą przygodą może być czytanie oraz jaki wpływ na wybory czytelnicze dzieci mają dorośli z ich otoczenia. Zwraca również uwagę na nieocenioną pomoc bibliotekarzy, którzy są źródłem książkowych inspiracji. Premierowe odcinki będą dostępne co środę na Facebookowym profilu kampanii.

O kampanii

Tegoroczna kampania „Mała książka– wielki człowiek” jest kontynuacją działań proczytelniczych prowadzonych przez Instytut Książki nieprzerwanie od grudnia 2017 roku.

Od tego czasu na oddziałach położniczych szpitali w całej Polsce rozdawane są Wyprawki Czytelnicze wszystkim nowo narodzonym dzieciom, a od 2018 roku specjalne książkowe pakiety trafiają także do dzieci w wieku przedszkolnym za pośrednictwem bibliotek publicznych. Do tej pory Instytut przekazał Małym Czytelnikom ponad 700 tysięcy wyjątkowych książek, a ich rodzice otrzymali broszury informacyjne o roli czytania w życiu dziecka. Wiele inspirujących tekstów publicystycznych i audiowizualnych można również znaleźć na stronie kampanii:  www.wielki-czlowiek.pl

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom w mediach tradycyjnych i społecznościowych Instytut Książki chcedotrzeć do jak najszerszej grupy osób, które mogą mieć wpływ na wyrobienie u dzieci nawyku czytania – rodziców, opiekunów, wychowawców i bibliotekarzy. Jednym z elementów kampanii jest właśnie seria krótkich czytelniczych virali internetowych, które będą publikowane w każdą środę na stronie „Mała książka– wielki człowiek” na Facebooku do końca roku.

Źródło: Instytut Książki