spot_img

Kalkulator książek Olgi Tokarczuk – sprawdź, jak szybko je przeczytasz

Jeżeli zastanawiasz się, czy przez okres Świąt zdołasz przeczytasz Księgi Jakubowe, to skorzystaj z prostego kalkulatora. Ten internetowy licznik obliczy, w jakim tempie przeczytasz książki Olgi Tokarczuk.

Zainteresowanie książkami pisarki nie słabnie – w księgarniach znikają nowe nakłady, a w bibliotekach trzeba ustawić się w kolejce do wypożyczenia. Uwagę na twórczość Noblistki zwracają też akcje bibliotek.

Biblioteka Śląska w ramach akcji „Ściana życzeń dla Olgi Tokarczuk” zachęca do napisania na specjalnych karnetach życzeń i gratulacji dla Noblistki – zostaną one przekazane pisarce już w grudniu. Dolnośląska Biblioteka Publiczna wznowiła wystawę „Olga Tokarczuk na świecie” z podtytułem „Od Bookera do Nobla”, która została stworzona wraz z przyszłą Noblistką w 2016 roku. Znajdują się na niej plansze z ciekawostkami oraz kilkadziesiąt przekładów opublikowanych w różnych miejscach globu, pochodzących z prywatnej biblioteki Olgi Tokarczuk. Warto dodać, iż Wrocław to drugie, zaraz po Krakowie, miasto w Polsce z tytułem Miasto Literatury UNESCO. Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprosiła swoich czytelników w październiku do podpisania się pod wspólnhym litstem gratulacyjnym. To nie tylko gratulacje dla Noblistki, ale także słowa uznania i podziękowania za czas spędzony z pisarką na spotkaniach autorskich.

Kalkulator książek Olgi Tokarczuk

Na stronie omnicalculator.com dostępny jest Kalkulator książek Olgi Tokarczuk. Po ustaleniu odpowiednich parametrów określi on jak długo, w jakim czasie i tempie zajmie przeczytanie wybranych tytułów Noblistki. Przedstawi również propozycję, które książki wybrać. W ten oto sposób zaczynając czytać w Wigilię, przy tempie czytania 30 stron na godzinę i czytając minimum jedną godzinę dziennie, w ciągu 14 dni uda Ci się przeczytać powieść Bieguni lub zbiór opowiadań Gra na wielu bębenkach. Inne przykładowe obliczenia zaprezentowane zostały poniżej. Kalkulator można umieścić też na stronach internetowych, dlatego może być interesującą ciekawostką do polecenia użytkownikom bibliotek.

Kalkulator książek Olgi Tokarczuk – sprawdź, jak szybko je przeczytasz

– Nieważne, ile czasu mi to zajmie – chcę przeczytać wszystkie książki Olgi Tokarczuk! Nasz kalkulator jest przygotowany i na tę okoliczność. Po prostu wybierz opcję „mam mnóstwo czasu – przeczytam wszystko”. Zamiast decydować, przez ile dni chcesz zapoznawać się z twórczością noblistki, wybierz jedynie tempo czytania, a otrzymasz pełną listę lektur wraz z oszacowaniem, ile czasu zajmie ci przeczytanie każdej z nich – zachęcają autorzy kalkulatora.

IV Gala Alei Gwiazd Literatury – Olga Tokarczuk