spot_img

Zagraj z nami… w książkę!

Moje pierwsze memo. Zwierzęta to bardzo ciekawe połączenie gry dla maluchów i książki. Sami zobaczcie, jak niemowlęta mogą ćwiczyć zapamiętywanie i koncentrację z tytułem Julie Mercier!

Zabawa ze zwierzątkami

Dziesięciostronnicowa książka Moje pierwsze memo składa się właściwie z pięciu 8-kartonikowych zapamiętywanek. Na każdej stronie zamieszczono po cztery pary do odszukania – ukryte w dwuczęściowych okienkach, które można zasłaniać tak, by obrazka nie było widać bądź odsłaniać. Jako kryterium doboru zwierząt do poszczególnych zapamiętywanek dobrano ich naturalne środowisko zamieszkania (sawanna, las czy morskie głębiny).

Oprócz rozsuwanych okienek, dzięki którym możliwa jest gra w memo oraz usprawnianie zdolności manualnych dzieci, autorka na każdej stronie zamieściła 4 zadania dla maluchów, które pomogą im ćwiczyć skupienie, rozwijać umiejętności kategoryzowania oraz usprawniać mowę.

Zagraj z nami… w książkę!

Od 0 do …

Oprawę graficzną tej książki i sposób jej wykonanie w pełni dopasowano do potrzeb małego czytelnika – strony książki są naprawdę grube, okienka solidnie wykonane, a ilustracje zwierząt, choć nie oddające rzeczywistych proporcji i wyglądu poszczególnych okazów spodobają się dzieciom.

Dużym plusem Mojego pierwszego memo jest uniwersalność – trzylatek uczący się dopiero współuczestniczyć w grach i przestrzegać reguł rozgrywki będzie potrafił się na niej skupić; młodsze dziecko poznające dopiero kolory również odnajdzie tu coś dla siebie; a kilkumiesięczny maluch będzie z uporem maniaka wte i wewte przesuwał okienka. Autorka sformułowała poszczególne polecenia w taki sposób, by dziecko mogło przy okazji ćwiczyć koncentrację.


TYTUŁ: Moje pierwsze memo. Zwierzęta
AUTOR: Julie Mercier
TŁUMACZ: Paweł Łapiński
WYDAWNICTWO: Adamada
ROK WYDANIA: 2019
LICZBA STRON: 10

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec