spot_img

Wielka Parada Moli i Motyli Książkowych prosto z Krakowa

Kraków podbiły mole i motyle książkowe, a na ulicach i nie tylko zapanowała moda na czytanie. To wszystko dzięki Wielkiej Paradzie Moli i Motyli Książkowych. Towarzyszyły jej wielobarwne stroje i zapadające w pamięć hasła: Rano, w nocy i w południe, czytam książki i jest cudnie! oraz W autobusie i w tramwaju czytam bez umiaru.

Biblioteka Kraków zaprosiła swoich czytelników do konkursu na najpiękniejszego „Mola lub Motyla Książkowego”. Polegał on na przygotowaniu oryginalnej pracy konkursowej w formie figury, lalki, kostiumu lub innej przez grupę dzieci do lat 15 wraz z opiekunem lub rodzinę z dziećmi do lat 15. Praca musiała nawiązywać do książki, czytania lub biblioteki. Kreatywność uczestników nie znała granic!

Wielka Parada Moli i Motyli Książkowych Wielka Parada Moli i Motyli Książkowych

Wielobarwny korowód

Prezentacja prac odbyła się podczas 28 września 2019 roku Wielkiej Parady Moli i Motyli Książkowych. Wydarzenie rozpoczęło wręczenie nagród zwycięzcom, a później rozpoczął się wielobarwny korowód na pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed budynkiem dawnego dworca PKP, w którym mieści się Filia nr 3 Biblioteki Kraków. Poprowadzili go aktorzy i tancerze w towarzystwie wyjątkowego Mola Biblioteki.

Wielka Parada Moli i Motyli Książkowych

Krakowska rodzina sięga po książki dla córki i syna

Parada odbyła się w ramach cyklu osiemdziesięciu wydarzeń czytelniczo–literackich pod nazwą „Krakowska rodzina sięga po książki dla córki i syna”. Potrwają one do grudnia 2019 roku w filiach bibliotecznych oraz w przestrzeni miejskiej Krakowa. Celem projektu jest promocja rodzinnego czytania dzieciom i pozyskanie jak najszerszego grona młodych czytelników spośród dzieci pełno- i niepełnosprawnych.

Nowe biblioteki – zmiany na lepsze

Źródło zdjeć: FB/Biblioteka Kraków