spot_img

Nauczyciele bibliotekarze poszukiwani

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego pilnie poszukiwani są nauczyciele bibliotekarze. Sprawdź, gdzie w Polsce są dostępne wakaty i ile można zarobić.

Sierpień to okres kiedy najbardziej poszukiwani są nauczyciele bibliotekarze. Dotyczy to szczególnie województwa dolnośląskiego, gdzie wszystkie oferty odnoszą się do pracy w bibliotece szkolnej. Cztery z ośmiu propozycji to oferty z wynagrodzeniem od 2417 zł brutto (Jelenia Góra) do 3483 zł brutto (Oława). Podobnie można zarobić w woj. kujawsko-pomorskim – dwie oferty dla nauczyciela bibliotekarza to wynagrodzenie w wysokości 3400 zł brutto (Dragacz), 2782 zł brutto (Nowe).

Nowe oferty pracy dla bibliotekarzy

W lubelskim i lubuskim także są poszukiwani tylko nauczyciele bibliotekarze. W pierwszym województwie wymiar etatu to np. 0.1 (12 godzin pracy w miesiącu), a nawet 0.075 (3 godziny pracy w tygodniu). Jedyną wartą uwagi propozycją jest praca w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej, gdzie poszukiwania jest osoba, której w zakres obowiązków wchodzą m.in.: „kompleksowa komputerowa obsługa czytelników w systemie bibliotecznym MAK, udzielanie informacji bibliotecznych, bibliograficznych i rzeczowych o posiadanym księgozbiorze, prowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów”. Wynagrodzenie od 2538 zł brutto.

Z kolei w drugim województwie Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zatrudni nauczyciela bibliotekarza do prac o podobnym zakresie jak powyżej, z wynagrodzeniem od 2250 do 4000 zł brutto w zależności od stażu pracy i stopnia.

Oferty pracy dla bibliotekarzy

W Wieliczce znalazła się oferta w charakterze nauczyciela bibliotekarza, ale ze specjalizacją oligofrenopedagoga. Szkoła Podstawowa w Wieliczce oczekuje od kandydatów m.in.: pracy z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową, organizacji wystaw okolicznościowych, spotkań z autorami, konkursów czytelniczych oraz prowadzenia biblioteki. Wynagrodzenie od 1 269 zł brutto na 1/2 etatu.

Opracowywanie zbiorów bibliotecznych i ich udostępnianie, wspomaganie nauczycieli w pracy dydaktycznej, inicjowanie działań oraz popularyzacja czytelnictwa w środowisku lokalnym – to obowiązki przyszłego nauczyciela bibliotekarza w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Miejscem pracy jest Słupca, a honorarium wynosi od 2250 zł brutto. Nieco większą stawkę proponuje Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Kaliszu, jednak jest to praca w zastępstwie.

W województwie pomorskim (Krynica Morska, Kartuzy, Banie, Lubieszewo), warmińsko-mazurskim (Iława, Ostróda), śląskim (Bytom, Węgierska Górka) znalazły się dobrze płatne oferty. Na Podkarpaciu i Podlasiu po jednej.

Szczegóły ofert znajdziesz na stronie lustrobiblioteki.pl/oferty-pracy-dla-bibliotekarzy

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Uwaga: Lustro Biblioteki nie pośredniczy w zatrudnianiu osób w instytucjach, ani nie poleca kandydatur.

Źródło zdjęć: freepik.com – jcomp