spot_img

Nowe oferty pracy dla bibliotekarzy

W zaktualizowanym wykazie ofert pracy skierowanych dla bibliotekarzy, animatorów kultury i nie tylko znalazło się wiele interesujących wakatów. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć pracę.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Więcbork zatrudni bibliotekarza do „gromadzenia, opracowywania, przechowywana i udostępniania zbiorów biblioteki” oraz „wyszukiwania, wstępnej selekcji i udzielania informacji”. Wynagrodzenie brutto od 2400 zł.

Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie poszukuje bibliotekarza na 6-miesięczy staż w Trzciance. W opisie zadań znalazły się m.in.: „selekcja księgozbioru, katalogowanie książek w programie MAK+, pomoc w organizacji dodatkowych zajęć bibliotecznych dla dzieci w szkołach. Współorganizacja zajęć dla grup bibliotecznych popularyzujących książkę i czytelnictwo, porządkowanie księgozbioru”.

Nauczyciele bibliotekarze poszukiwani

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zatrudni młodszego bibliotekarza na pełen etat. Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2, wykształcenie wyższe. Wynagrodzenie brutto od 2 750 zł + dodatek stażowy.

Na Śląsku Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju oferuje wakat na stanowisku młodszego bibliotekarza. W zakresie obowiązków m.in.: „Obsługa czytelników, działalność upowszechniająca książkę, czytelnictwo i bibliotekę. Praca w bibliotece miejskiej oraz w filiach biblioteki na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój”. Wynagrodzenie brutto od 2350 zł. Z kolei Instytut Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach przyjmie do pracy specjalistę ds. informacji naukowo-technicznej w Dziale Zarządzania Jakością i Wiedzą. Wynagrodzenie do uzgodnienia, ale trzeba spełnić szereg wymagań. Specjalistyczny zakres umiejętności musi też wykazać kandydat na starszego bibliotekarza do pracy w Oddziale Zarządzania Zbiorami w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W Warszawie bibliotekarze mogą znaleźć pracę w:

  • Bibliotece Narodowej (5 ofert dla młodszego/starszego bibliotekarza do katalogowania),
  • Centralnej Bibliotece Wojskowej – Dział Bibliografii Wojskowej,
  • Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe – Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych,
  • Bibliotece Publicznej im. J. U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów,
  • Bibliotece Społecznej Akademii Nauk.

Pracowników do współpracy z zespołem Polskiej Bibliografii Prawniczej oraz do przygotowania do archiwizacji maszynopisów prac naukowych zatrudni Instytut Nauk Prawnych PAN w Warszawie. Oczywiście to nie jedyne propozycje w woj. mazowieckim.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie zatrudni bibliotekarza pełniącego jedocześnie funkcję animatora kultury na 3/4 etatu ze stawką od 1 750 PLN wynagrodzenie + premią do 20%.

Szczegóły ofert znajdziesz na stronie lustrobiblioteki.pl/oferty-pracy-dla-bibliotekarzy

Oferty pracy dla bibliotekarzy

Uwaga: Lustro Biblioteki nie pośredniczy w zatrudnianiu osób w instytucjach, ani nie poleca kandydatur.

Źródło zdjęć: freepik.com