spot_img

Kilka emocji i niezwykły pop-up

Kolorowy potwór w wersji pop-up to zdecydowanie najlepszy dziecięcy tytuł drugiego kwartału wydawniczego. Biblioterapia, fantastyczne wykonanie i wyjątkowy stworek – to wszystko czeka na czytelników książki wydanej w rozkładanej formie.

Dla 2- i 7-latka

Fabuła Kolorowego potwora jest stosunkowo prosta i uniwersalna – łatwo ją wytłumaczyć już dwulatkowi, przy czym będzie ona pomocna także dla siedmiolatka. Stworek nieco pogubił się w swoich emocjach – bywa rozdrażniony, czasem jest smutny, innym razem chce tańczyć z radości. Jeżeli przypiszemy każdemu z tych stanów ducha odpowiednią barwę, rozdzielimy je od siebie i wyartykułujemy, dostaniemy przepis na szczęśliwe, bezpieczne emocjonalnie dzieciństwo.

Kilka emocji i niezwykły pop-up

Książka obowiązkowa

Kolorowego potwora poznałam już dwa lata temu, kiedy książka ta ukazała się w Polsce. Prostota i uniwersalność tej historyjki urzekły mnie wówczas, ale odłożyłam książkę na półkę – dla mojego wówczas rocznego dziecka ta opowieść była zwyczajnie za trudna. Teraz, gdy codziennie trzylatka serwuje mi codziennie całą gamę różnych stanów emocjonalnych, doceniam potęgę Kolorowego potwora – ta książka stanowi doskonałe biblioterapeutycznym remedium, które pomaga dziecku poradzić sobie z nadmiarem bodźców i kotłujących się emocji.

Kilka emocji i niezwykły pop-up

Wersja pop-up – rewelacyjnie wykonana, z zastosowaniem rozmaitych technik odsłaniania/otwierania/powstawania elementów – sprawia, że Kolorowy potwór po prostu nie może się nie podobać. Uwielbiam otwierać kolejne strony tego wydania i podoba mi się ono do tego stopnia, że nieustannie zastanawiam się, czy aby nie schować tej książki przed córką – ponieważ zwyczajnie szkoda byłoby zniszczyć tą graficzną perełkę.

Lustrzane inspiracje

Koncept zamykania w słoiczkach/oddzielania poszczególnych uczuć świetnie nadaje się do wykorzystania w bibliotecznej praktyce w formie zajęć plastycznych. Dodatkowo wydawnictwo zamieściło na swojej stronie internetowej bardzo dużo materiałów, związanych właśnie z potworem – szablony, propozycje zabaw, karty pracy, kostki uczuć, a nawet gry z fidget spinnerem.

Kilka emocji i niezwykły pop-up


TYTUŁ: Kolorowy potwór. Książka pop-up
AUTOR: Anne Llenas
WYDAWNICTWO: Mamania
LICZBA STRON: 22
ROK WYDANIA: 2019

Zdjęcia: Aleksandra Sobańska