spot_img

Papierowe figurki i książkowe zabawy

Seria dla dzieci o wdzięcznym tytule Mysia jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Dodawane do najnowszej części (Gospodarstwo Mysi) papierowe figurki zwierząt to świetny patent na pracę z maluchami.

Codzienne prace i … traktory

Bohaterami książek o przygodach Mysi są sympatyczne zwierzaki: tytułowa Mysia, wiewiórka Cyryl czy kurczak Tosia. W Gospodarstwie Mysi ich przygody są ściśle związane z codziennym życiem farmy: zwierzaki troszczą się o innych mieszkańców, karmiąc je, czesząc ich grzywy czy zbierając jajka. Uosobieni, uroczy bohaterowie pokazują małemu odbiorcy, na czym właściwie polega praca w gospodarstwie, a przy okazji spędzają czas w sposób, który spodoba się maluchom – bo któreż dziecko nie kocha traktorów?

Wznowienie dla najmłodszych

Mysiowa seria liczy już ponad ćwierć wieku (pierwszy tytuł ukazał się w Wielkiej Brytanii w 1993 roku) – wydawnictwo Dwie Siostry na nowo ją przetłumaczyło i wprowadziło na rynek w ubiegłym roku. Proste zdania tudzież kolorowe uproszczone ilustracje sprawiają, że najmłodsze dzieci przygodami myszki się zainteresują i je zrozumieją. Wcześniejsze Mysiowe tytuły w nowym wydaniu (Mysia na wsi, Sto lat Mysiu!, Mysia na placu zabaw) były książkami „z klapkami” – Gospodarstwo Mysi jest z kolei „rozkładanką ustawianką”. Ostatnia strona książeczki otwiera się, tworząc swojego rodzaju scenę, na której można ustawiać złożone figurki bohaterów tej książki. Czytanie tej książki jest dla maluchów atrakcyjne, natomiast rozłożenie jej staje się pretekstem do wyjątkowo dobrej, samodzielnej zabawy.

Papierowe figurki i książkowe zabawy

Lustrzane inspiracje

Takie papierowe figurki możecie niskim kosztem przygotować sami z dziećmi na bibliotecznych zajęciach – oprócz kartki i kolorowych kredek nie wymagają one żadnych dodatkowych materiałów. Dzieci uczestniczące w takich zajęciach będą w pełni pochłonięte zabawą samodzielnie przygotowanymi figurkami, a dodatkowo to zadanie pozytywnie wpłynie na rozwój ich twórczej wyobraźni oraz zdolności komunikacji.


TYTUŁ: Gospodarstwo Mysi
AUTOR: Lucy Cousins
WYDAWNICTWO: Dwie Siostry
LICZBA STRON: 12
ROK WYDANIA: 2019

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec