spot_img

Wygraj książki dla biblioteki!

Pokaż swój kącik dla dzieci i wygraj dla biblioteki najnowsze książki z serii „Czytam sobie”! Lustro Biblioteki jako patron serii poleca książki jako narzędzie do nauki czytania, ale i świetnej zabawy.

Konkurs fotograficzny na Facebooku

Wydawnictwo Egmont przekazało aż 40 książek! Dlatego też już jutro o godz. 12:00 rozpocznie się konkurs na Facebooku Lustra Biblioteki.

Proste zasady:

 • komentarze można publikować w godz. 12:00-22:00 tylko 28 marca 2019 r.
 • w konkursie mogą brać udział bibliotekarze z bibliotek różnych typów
 • w komentarzach pod postem Lustra Biblioteki:
  – dodaj 1 zdjęcie kącika dla dzieci z Twojej biblioteki
  – napisz/oznacz jaka to biblioteka
  – mile widziane dodatkowe opisy kącika
 • udostępnij post na swoim profilu bądź fanpage’e biblioteki
 • czekaj na wyniki!

Wygrywa 10 najciekawszych zdjęć! Zwycięskie biblioteki otrzymają po 4 nowe tytuły zaprezentowane w tym artykule. O wyborze zdjęć zdecyduje ich oryginalność, jakość wykonania oraz kreatywność.

Porcja świetnej zabawy

Wielokrotnie nagradzany i cieszący się zaufaniem trzypoziomowy program wydawniczy Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie”, wspierający naukę czytania dzieci, wciąż się rozwija. W marcu ukazały się kolejne tytuły. Tym razem do księgarń trafiły cztery książki, w tym dwie w podserii – fakty. Tradycyjnie są to pozycje autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy i ilustratorów dla dzieci. I, jak zawsze, porcja świetnej zabawy i wiedzy!

 • Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303 Wojciecha Widłaka z ilustracjami Tomka Kozłowskiego. Książka o odwadze i skuteczności polskich pilotów w bitwie o Anglię. Opowieść wydana w hołdzie ich bohaterstwa, przypominająca, że piloci Dywizjonu 303 są dla nas Polaków powodem do dumy.
 • Kolumb. Całkiem inna historia Artura Domosławskiego z ilustracjami Gosi Herby. Lektura przedstawiająca postać Kolumba z zupełnie innej perspektywy. Spojrzenie na dramatyczną część historii odkryć nieznanych ziem, zwanych dziś Ameryką.

Wygraj książki dla biblioteki! Wygraj książki dla biblioteki!

 • Fasola Eulalii trzeci już tytuł w ramach podserii przepis Justyny Bednarek z ilustracjami Darii Solak, gdzie dostajemy gotową recepturę na odrobinę zieleni w swoim otoczeniu – ogródek w słoiku. Panaceum na spóźniającą się wiosnę.
 • Rajdowa krowa Rafała Witka z ilustracjami Pawła Mildnera. Opowieść o odjazdowej krowie z własnym samochodem wyścigowym, na tle historii o tym co naprawdę jest ważne w życiu.

Wygraj książki dla biblioteki!Wygraj książki dla biblioteki!

Seria pod patronatem Lustra Biblioteki

„Czytam sobie” to seria, która powstała z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Prowadzi młodego czytelnika od składania liter do płynnego czytania. Pozwala dziecku szybko poczuć smak sukcesu, wynikającego z samodzielnej lektury pierwszej książki. Poczucie to wzmacniają kolorowe naklejki i dyplom, będące nieodłącznymi elementami każdej książki. Ważne jest, aby namawiać dzieci do czytania i pomagać im w nauce samodzielnego czytania. Czytanie to nie tylko przyjemność. Dzięki książkom lepiej rozumiemy świat i siebie wzajemnie.

Na rynku jest już blisko 100 tytułów w cyklu. Udział znakomitych twórców jest gwarancją wartościowej edukacyjnie i atrakcyjnej pod względem artystycznym serii. Historie zawsze wciągające, czasem z dreszczykiem, innym razem pełne humoru, przygód, emocji i wzruszeń, zachęcą najmłodszych do samodzielnego czytania. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5–7 lat, ale są to granice umowne.

Wygraj książki dla biblioteki!

10 akcji czytelniczych skierowanych dla dzieci i ich rodziców