Równać Szanse – złóż wniosek w konkursie grantowym

Trwa nabór wniosków w konkursie grantowym Programu Równać Szanse 2019. Zyskaj nawet 40 tys. zł na realizację projektu rozwijającego umiejętności społeczne młodych ludzi. Termin mija 14 marca 2019 roku.

Równać Szanse

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła ogólnopolski konkurs grantowy w ramach programu Równać Szanse 2019 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego celem jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

• 1 etap – wnioskujący przygotowują diagnozę środowiska lokalnego,
  • 2 etap – laureaci pierwszego etapu przygotowują projekt.

Uprawnione podmioty

Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w regionalnym konkursie grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Dofinansowanie

W konkursie można uzyskać dotację do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2019 r. a 30 listopada 2020 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat z miejscowości do 20 tys. mieszkańców).

Warunki

• złożenie wniosku do 14 marca 2019 roku,
  • można złożyć tylko jeden wniosek,
  • realizacja projektu pomiędzy 1 lipca 2019 roku a 30 listopada 2020 roku,
  • zgłoszenie projektu za pomocą aplikacji internetowej.

Regulamin konkursu dostępny jest w tym miejscu.

Jak napisać wniosek o dofinansowanie? – porady dla bibliotekarzy od bibliotekarzy

Źródło zdjęć: pixabay.com – nattanan23