spot_img

Spotkania autorskie i festiwale

Zapraszam do lektury nowego numeru czasopisma „Biblioteka Publiczna”, w którym poruszamy temat spotkań autorskich oraz festiwali literackich. Znajdziesz tu przegląd najbardziej inspirujących festiwali książkowych, sposób na zorganizowanie tarów książki oraz porady na udane spotkanie autorskie.

Od czytania do opętania

Taki tytuł nosi artykuł będący przeglądem festiwali literackich, na które warto zwrócić uwagę. Dodatkowo opatrzony jest on mnóstwem inspiracji i przykładami działań, które można z powodzeniem zorganizować na co dzień w bibliotece. Jeszcze więcej ofert wydarzeń, inspiracji oraz propozycji na działania okołoliterackie i urozmaicające program festiwali literackich przeczytacie już w listopadzie w Lustrze Biblioteki. Dodatkowo dla miłośników literatury przygotowałam przydatne kalendarium festiwali literackich.

Wokół spotkań autorskich

W tym numerze w szczególności warto polecić trzy teksty:

  • Zaproszenie do Literobrazków – o kulisach Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci w Bydgoszczy, który co roku przyciąga tłumy pasjonatów ilustracji. Jak wygląda organizacja festiwalu literatury dziecięcej od kuchni?
  • Zorganizuj się, mów do ludzi – proste porady na udaną organizację spotkania autorskiego oparte o o doświadczenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale.
  • Targi Książki Nad Odrą w Kędzierzynie-Koźlu – tajniki organizacji targów książki oraz ich przygotowania i przeprowadzenia przez bibliotekę.

Oczywiście to tylko nie wszystko. Koniecznie zajrzyjcie do zapowiedzi całego numeru i korzystajcie z doświadczeń oraz przepisów na udane zajęcia w bibliotece napisane przez praktyków-bibliotekarzy.

Zaczytaj się na bibliotekapubliczna.com i dołącz do grona naszych autorów!

Zobacz poprzedni numer

Co się dzieje w naszych bibliotekach?