spot_img

Dobry suspens i naklejki

Szukasz prostego sposobu na przykucie uwagi czytelników? Chcesz popularyzować literaturę z pogranicza kryminału i sensacji? Przeczytaj recenzję książki Zanim pozwolę ci wejść i zerknij do Lustrzanych inspiracji.

Przyjaźń aż po grób

Karen, Eleanor i Bea przyjaźnią się od lat. Kobiety mają różne pasje i prowadzą różny od siebie styl życia – Karen odnosi sukcesy jak wzięta psychoterapeutka, Elizabeth próbuje się spełniać w roli pani domu, Bea z kolei wciąż poszukuje związku, w który zdecyduje się zaangażować. Każda z przyjaciółek skrywa własną tajemnicę. Ich życie zacznie drastycznie się zmieniać, gdy do gabinetu Karen wkroczy Jessica. Kim ona jest? Dlaczego zaczyna mieszać w życiu przyjaciółek? Wkrótce kobiety zaczynają być ofiarami dziwnych zbiegów okoliczności.

Dobry suspens i naklejki

Pomysł na narrację

Zanim pozwolę Ci wejść jest bardzo ciekawym thrillerem psychologicznym, zahaczającym o pogranicze literatury kryminalnej. Autorka powieści Jenny Blackhurst wykazała się niestandardowym pomysłem i zaproponowała interesującą konstrukcję narracyjną: w książce występują aż trzy (!) formy narracji: trzecio-osobowa, klasyczna powieściowa narracja, dialog Karen z psychoterapeutką, pisany z perspektywy wyprzedzającej wydarzenia z poszczególnych fragmentów powieści oraz pamiętnik psychopatki, tłumaczącej na bieżąco swoje poczynania:

Obserwowałam je od lat i nie zwracałam uwagi na to, że pociąg przyspiesza, nie widziałam, że kolory dookoła mnie zlewają się i tracą ostrość. Aż do czasu, gdy było już za późno. Ta ich bliskość, kiedy miały zaledwie pięć lat. Chciałam tej bliskości. Pragnęłam. Modliłam się, żeby pewnego dnia potrzebowały mnie tak, jak potrzebują siebie.

Autorka miesza te formy ze sobą, dzięki czemu w niestandardowy sposób kreuje powieściowe napięcie. Warto zwrócić uwagę czytelników na Zanim pozwolę ci wejść ­– Blackhurst takimi działaniami zbudowała dobry suspens: konia z rzędem temu, kto domyślił się prawdziwych intencji sprawcy. To powieść, która wciąga i dzięki swojej formie jest niebanalna. Nic dodać, nic ująć.

Lustrzane inspiracje

Możesz samodzielnie wykonać proste naklejki z przyciągającymi uwagę napisami, np. „Tylko dla osób o mocnych nerwach”, „Historia z dreszczykiem”. Zaprojektuj logo w prostym, dostępnym w Internecie programie graficznym (m.in. w Canvie) i wydrukuj je na samoprzylepnym papierze. Efekt murowany!

Dobry suspens i naklejki


TYTUŁ: Zanim pozwolę ci wejść
AUTOR: Jenny Blackhurst
LICZBA STRON: 384
WYDAWNICTWO: Albatros
ROK WYDANIA: 2018

Zdjęcia: Barbara Maria Morawiec