spot_img

Biblioteczne pasmo informacyjne [55]

Przegląd informacji o bibliotekach, a w nim: wyjątkowe centrum z biblioteką, historia biblioteki na Ostrogu, trudny wybór mieszkańców Nekli. Nie zabraknie też zapowiedzi działań biblioteki w Krzywiniu oraz wypowiedzi o prawdziwych bibliotekach. Dowiemy się też, jak szybko czyta Kowalski.

Miał być hotel, a powstało wyjątkowe centrum z biblioteką. To projekt [winkle]

propertydesign.pl: Działka, gdzie mieści się Centrum Bocheńska przez wiele lat była zajmowana przez pustostan – nigdy nieukończony hotel, który z biegiem lat zaczynał zamieniać się w ruinę. Jednak za sprawą samorządu i warszawskiej pracowni [winkle] obiekt zyskał nowe życie.

Jest propozycja przenosin biblioteki. Mieszkańcy mają jednak wątpliwości

wrzesnia.info.pl: Mieszkańcy gminy w większości przychylnie odnieśli się do projektu. Nie zabrakło też jednak propozycji innych rozwiązań (w tym adaptacji budynku nie tylko na potrzeby związane z działalnością biblioteki). Wątki dotyczyły też zagospodarowania całości kompleksu pałacowo-parkowego.

Wielka woda zniszczyła tysiące książek

nowiny.pl: W 1997 roku doszczętnie zniszczona przez powódź, dziś najnowocześniejsza i najprężniej działająca filia biblioteczna. Poznajcie historię biblioteki na Ostrogu. Zapraszamy do lektury i obejrzenia archiwalnych, unikatowych zdjęć.

Wygraj warsztaty na 6. urodziny Lustra Biblioteki!

Bezpłatne zajęcia szybszego czytania w bibliotece. Skusicie się?

wadowiceonline.pl: Przeciętny Kowalski czyta z prędkością 200-250 słów/min. Wyobraź sobie że potrafisz czytać 5 razy szybciej. Masz więcej wolnego czasu, szybciej przyswajasz nowe informacje, a co za tym idzie osiągasz wyższe wyniki w pracy i w szkole. Brzmi całkiem obiecująco, prawda?

Książki idą pod strzechy

rp.pl: Biblioteki to dzisiaj już inne miejsca niż większość z nas pamięta z przeszłości, z groźną miną „pani od książek” i obezwładniającą ciszą. Ale biblioteki dopiero wówczas staną się prawdziwymi centrami kultury, gdy zaczną w nich pracować prawdziwi animatorzy kultury.

Biblioteka publiczna w Krzywiniu będzie organizować różne imprezy

koscian.naszemiasto.pl: Sporo nowych rzeczy będzie działo się w bibliotece publicznej w Krzywiniu. Władze gminy chcą, by placówka mocno zaangażowała się w kreowanie wydarzeń kulturalnych na terenie całej gminy.

mPotęga – potęgujący program grantowy dla bibliotek

Źródło zdjęć: pixabay.com – pasja1000