spot_img

Polska Półka – kampania czytelnicza Ambasady RP w Londynie

9 marca w Londynie zainaugurowano akcję Polish Bookshelf Project. Kampania Polska Półka ma promować polskie książki w bibliotekach w Zjednoczonym Królestwie. Do brytyjskich bibliotek trafią polskie książki w języku angielskim oraz książki o Polsce.

Niedawno pisałam o akcji Konsulatu RP w Kanadzie, a już pojawiła się kolejna akcja promująca polską literaturę za granicą. Tym razem za sprawą Ambasady RP w Londynie, Instytutu Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytutu Książki.

Promocja literatury polskiej w Kanadzie [wywiad]

Akcję Polska Półka powstała dla wzbogacania zasobów brytyjskich bibliotek polskimi książkami w języku angielskim oraz książkami o Polsce. Jest ona organizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i 250. rocznicy utworzenia stałej polskiej misji dyplomatycznej w Zjednoczonym Królestwie.

– Obecność ponad miliona Polaków w Zjednoczonym Królestwie i wzrost popularności języka polskiego w wielu społecznościach jest zaproszeniem dla wszystkich, aby dowiedzieli się więcej o bogatym dziedzictwie kulturowym Polski. Mamy nadzieję, że wzbogacając zasoby lokalnych bibliotek publicznych polską literaturą, zainspirujemy wszystkich do dowiedzenia się więcej o Polsce i stworzymy platformę do rozmów oraz dialogu w różnorodnym gronie tak, aby zbudować razem wspólną przyszłość – powiedział Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

Czytam po polsku w Londynie

Źródło zdjęć: pixabay.com