spot_img

Czytam po polsku w Londynie

Konsulat RP w Londynie zainaugurował uroczyście projekt skierowany do najmłodszej Polonii zatytułowany „Czytam po polsku”. Zakłada on, że dzieci do lat 5, które odbierają pierwszy polski paszport w Konsulacie RP przy 10 Bouverie St. w Londynie dostaną tzw. wyprawkę czytelniczą. Projekt ma na celu zachęcić do nauki języka polskiego i czytania po polsku od najmłodszych lat.

Czytam po polsku

18 lipca Konsulat RP w Londynie ogłosił rozpoczęcia akcji „Czytam po polsku”. Polega ona na tym, że każde dziecko do lat 5 otrzyma specjalną wyprawkę czytelniczą. W pakiecie dla maluchów przewidziano: książkę „Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci” Juliana Tuwima, poradnik dla rodziców m.in. z listą polecanych polskich książek dla dzieci, broszurę o dwujęzyczności, zakładki do książek oraz ulotkę informacyjną brytyjskich bibliotek publicznych z ofertą dla dzieci do lat 5. W ciągu roku ok. 6-8 tys. rodziców odbiera pierwszy paszport dla swojego dziecka. Nie wykluczone, że akcja swoim zasięgiem obejmie całą Wielką Brytanię.

Pierwsze wyprawki czytelnicze z dedykacją od Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy otrzymały Hania Hania (lat 4) i Anielka (7 miesięcy).

Czytam po polsku

Czytam po polsku

Źródło zdjęć: mat.pras.