spot_img

Poczta Polska rozwija sprzedaż książek w placówkach i zarabia 115 mln zł

Dziś już książki dostaniemy w supermarketach, kioskach, a nawet na poczcie. Te ostatnie miejsce służy nie tylko do obsługi paczek czy wysyłki listów – można tu kupić książki. Właśnie podano, że Poczta Polska zarobiła 115 mln zł ze sprzedaży tego dobra i zamierza dalej rozwijać swoją strategię. 

Poczta Polska i książki

Poczta Polska pochwaliła się wynikiem sprzedaży książek jako element dodatkowy do swojej podstawowej działalności. Tylko w 2017 roku osiągnął on poziom 115 mln zł przychodu. Dotyczy to 2,5 tys. lokalizacji placówek pocztowych w całej Polsce. Warto podkreślić, że 2017 roku sprzedaż książek stanowiła 30% przychodów z działalności handlowej.

Jak podaje Poczta Polska: zgodnie z nową strategią rozwoju, Poczta ma zamiar dołączyć do grona wiodących w kraju dystrybutorów wydawnictw książkowych. I w ten sposób firma chce wyjść naprzeciw ostatnim danym dotyczącym badań prowadzonych przez Bibliotekę Analiz, która oznajmiła, że w 2017 r. rynek książki zmniejszył się o 2,1 %.

Rozwój sprzedaży książek

Książki, które są dostępne na regałach przy okienkach pocztowych lub na specjalnych ekspozycjach to nagradzane książki w konkursach, poczytne nowości o tematyce historycznej czy biograficznej, serie dla dzieci, beletrystyka, ale także edycje specjalne czy komiksy. Tytuły książkowe dostarczają czołowi wydawcy, ale nie brakuje również oferty dystrybutorów prasy.

– Nasi klienci przyzwyczajają się, że działalność Poczty Polskiej nie ogranicza się wyłącznie do obsługi przesyłek. Sprzedaż wydawnictw książkowych ma duże znaczenie, szczególnie na wsiach i w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do różnorodnej literatury jest ograniczony. Dzięki sprzedaży książek w placówkach spełniamy naszą misję, polegającą na docieraniu z kulturą do każdego zakątka kraju – mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

Źródło zdjęć: pixabay.com