spot_img

Biblioteka na rowerze w Gminie Chełmża

Rowerowa biblioteka rusza ulicami miast Gminy Chełmża. Samorządowa biblioteka rozpoczęła projekt promujący bajki, baśnie i lokalne legendy. Młodzież w ramach tej inicjatywy nagra również audiobooka.

Rowerowa biblioteka

Cykliczne wyjazdy rowerowe do wybranych miejscowości z Gminy Chełmża to pomysł Biblioteki Samorządowej. Miejscem startowym wyjazdów przez sześć miesięcy będzie Filia Biblioteki Samorządowej w Grzywnie. Projekt jest adresowany do młodzieży.

– Młodzież weźmie udział w kilkunastu wycieczkach po gminie, podczas których zwiedzi swój region oraz dotrze z książkami do osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z biblioteki. Podczas godzinnego postoju w wyznaczonych miejscach na wsi (place zabaw, boiska sportowe), młodzież oprócz wypożyczania książek będzie głośno czytać wybrane przez siebie bajki, baśnie bądź legendy – zapowiadają organizatorzy.

Audiobook

Oprócz wymienionych wyżej działań uczestnicy projektu zostaną zaangażowani do nagrania audiobooka. Młodzież weźmie udział w warsztatach z instruktorem Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. W czasie zajęć zdobędzie ona umiejętności posługiwania się głosem potrzebne do stworzenia audiobooka w profesjonalnym studio nagraniowym.

Biblioteka na realizację projektu otrzymała dotację z programu Równać szanse.

Równać szanse – konkurs na 100-lecie Niepodległości

Źródło zdjęć: zelgno.naszabiblioteka.com