spot_img

Równać szanse – konkurs na 100-lecie Niepodległości

Ojczyzna jest wokół nas – to motto konkursu 100-lecie odzyskania niepodległości. Biblioteki mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na projekty angażujące w obchody tego święta. Wnioski można składać do 4 kwietnia 2018 r.

Równać szanse – konkurs na 100-lecie Niepodległości

W związku z przypadającym w 2018 roku stuleciem odzyskania niepodległości Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasiła konkurs, którego celem jest wsparcie projektów, w których młodzi ludzie będą mogli uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prowadząc działania poruszające tematy istotne dla ich rówieśników i lokalnej społeczności, a także rozwijające zainteresowania i pasje młodzieży.

Celem konkursu jest wsparcie projektów, które będą rozwijały wśród młodych ludzi postawy obywatelskie, troskę o lokalne środowisko, aktywne angażowanie się na rzecz dobra wspólnego i poczucie dumy z historycznych osiągnięć polskiego społeczeństwa.

Dofinansowanie

Maksymalna kwota dotacji to 8 500 zł. Preferowane będą projekty posiadające wkład własny. Projekty i działania, które mogą otrzymać dofinansowanie to np. kampanie społeczne, konkursy, gry terenowe, festyny, wystawy, koncerty, spektakle, spotkania publiczne.

Uprawnione podmioty

Biblioteki z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców), które wcześniej otrzymały co najmniej jedną dotację w Programie Równać Szanse.

Warunki

  • złożenie wniosku w terminie do 4 kwietnia 2018 r.
  • można zgłosić tylko jeden projekt
  • realizacja minimum 5-miesięcznego projektu
  • odbiorcami projektu muszą być szczególnie osoby w wieku od 13 do 19 lat z terenów wiejskich i małych miast

Regulamin i szczegóły konkursu

Zobacz też inne dofinansowania dla bibliotek – wybierz program i działaj!

Źródło zdjęć:Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży mat.pras.