spot_img

Poszukiwacze thrillera – akcja czytelnicza

Nietypowa akcja promująca czytelnictwo miała niedawno miejsce w Warszawie. W stolicy ukryto 500 egzemplarzy bestsellerowej książki „Kobieta w oknie” w służbie poprawy stanu polskiego czytelnictwa. Tajemniczym kurierem został aktor Borys Szyc.

Borys Szyc w ramach promocji bestsellerowej książki „Kobieta w oknie” postanowił ukryć w nietypowych lokalizacjach „na mieście” kilka egzemplarzy książki A.J. Finn’a. Na „Kobietę w oknie” można było natrafić na przystankach komunikacji miejskiej, kawiarniach, centrach handlowych i nie tylko.

– Zainspirowała nas Emma Watson, która w ramach promowania czytelnictwa zostawiała książki na ulicach Londynu, Paryża i Nowego Jorku. My roznieśliśmy po całej Warszawie jeden z najbardziej wciągających thrillerów ostatnich lat – licząc, że wpadnie w ręce kogoś, kto na co dzień unika książek. I że taka znaleziona przez przypadek Kobieta w oknie będzie świetną zachętą, żeby zacząć czytać. Ja sam dałem się wciągnąć i nie mogę się doczekać, aż ktoś przypadkiem na nią natrafi i zabierze do domu – zdradza Borys Szyc i Wydawnictwo W.A.B.

 

Inspiracją do tego typu akcji promującej czytelnictwo była Emma Watson, o której pisałam w listopadzie 2016 r. oraz marcu 2017 r.

Emma Watson znów rozdaje książki!

Warto dodać, że Borys Szyc od wielu lat wspiera różnorodne inicjatywy mające na celu popularyzację książki i zachęcenie do czytania. Taką akcją jest m.in. Czytam sobie. Książki z tej serii są wspierane patronatem Lustra Biblioteki.

Czytam sobie od 5 lat

Źródło zdjęć: facebook.com/pg/wydawnictwo.wab