spot_img

Czytam sobie od 5 lat

To już 5 lat serii Czytam sobie – najbardziej uwielbianych lektur najmłodszych czytelników. Na rynku pojawiły się właśnie 4 nowe tytuły i rusza druga edycja Akcji „Czytam sobie”. Z okazji jubileuszu Lustro Biblioteki wraz z Wydawnictwem Egmont zaprasza na specjalny konkurs dla bibliotek.

W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 2 kwietnia, rusza druga edycja Akcji „Czytam sobie” promująca samodzielne czytanie wśród dzieci. Zachęcamy wszystkie biblioteki do udziału.

Hasło akcji – Czytam sobie! Mogę być, kim chcę! – zwraca uwagę na fakt, że doświadczenia, które wynosimy z czytania książek, pozwalają nam z większą pewnością siebie dążyć do realizacji marzeń i odkryć swoją przyszłą drogę zawodową. Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko odniosło w życiu osobisty i zawodowy sukces. Samodzielne czytanie to pierwszy i najważniejszy krok w tym kierunku!

Konkurs dla bibliotek – wygraj książki z serii „Czytam sobie” dla swojej biblioteki!

 

W tegorocznej Akcji Czytam sobie wzięli udział m.in. Olga Bołądź, Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Malajkat, Karolina Malinowska i Borys Szyc. Spot promujący samodzielne czytanie, w którym zobaczymy ambasadorów programu, będzie można obejrzeć w telewizji i w Internecie.

Książki wywołują cudowne uczucia! Cieszę się, że udało mi się mojej córce zaszczepić miłość do książek ~ Borys Szyc, aktor

 

Książki są drogą, żeby wejść w świat, którego nie znamy. Literatura wciąga nas, zmusza do pewnego wysiłku. Oczywiście może być czystą przyjemnością, może nas odrywać i zabierać w krainy szczęśliwe, ale też literatura często daje nam możliwość wejścia do czyjejś głowy, poznania innego świata. To jest pewien sposób poznawania rzeczywistości. Dla mnie jeden z najważniejszych ~ Justyna Sobolewska, krytyk literacki

 

Czytam sobie to trójpoziomowa seria książek dostosowana do wieku młodych czytelników. Dzięki pasjonującym historiom i opowieściom dzieci uczą się czytać, a przez zabawę wzbogacają słownictwo. Dopełnieniem każdej książki są znakomite ilustracje, dzięki którym można rozwinąć przygody bohaterów i zaprezentować je w nowej odsłonie. Ponadto w książkach z serii znajdują się ciekawe rekomendacje od autorów i ilustratorów, pytania sprawdzające czytanie ze zrozumieniem, supernaklejki oraz dyplom sukcesu dla małych czytelników.

Dotychczas wydano 54 tytuły na 3 różnych poziomach zaawansowania czytelniczego, autorstwa czołowych współczesnych polskich autorów. Porywającym opowieściom towarzyszą piękne, niebanalne ilustracje.

5 powodów, dla których warto mieć serię Czytam sobie w bibliotece

 • Bierzesz udział w ogólnopolskim projekcie „Czytam sobie w bibliotece”.
 • Promujesz czytelnictwo wśród dzieci i wzbogacasz księgozbiór swojej biblioteki.
 • Dzieci uczą się nowych umiejętności, w tym czytania, dzięki serii książek wspomagających naukę samodzielnego czytania.
 • Otrzymujesz bezpłatne materiały do zorganizowania zajęć czytelniczych oraz materiały promocyjne – znajdziesz je na stronie czytamsobie.pl.
 • Otrzymujesz nawet 10% rabatu przy zakupie książek w księgarni internetowej Platon.

Lustro Biblioteki wspiera wydawanie wartościowych książek z serii Czytam sobie  swoim patronatem.

4 nowości Czytam sobie

Z okazji pięciolecia serii do księgarń trafiły cztery nowe książki:

 • Cuda z mleka. Pankracy i Tatarak na tropie bakterii Justyny Bednarek z ilustracjami Marzki Dobrowolskiej – o świecie biochemii w podserii NAUKA
 • Troja. Historia upadku miasta Zofii Staneckiej z ilustracjami Piotra Fąfrowicza
  – o najsłynniejszej wojnie, upadku miasta i bogach oraz bohaterach w ramach MITÓW
 • Edison. O wielkim wynalazcy Ewy Nowak z ilustracjami Agaty Kopff dla bardziej wprawnych czytelników – o wynalazkach i związanym z tym postępie technicznym
  w cyklu FAKTY.
 • Dobry pies Rafała Witka z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej.

czytam sobie

Dobry pies

Bazyl to bardzo niesforny pies. Natalka cały czas stara się go wytresować. A choć Bazyl nie zawsze robi to, czego się do niego oczekuje, jest niezastąpionym przyjacielem w najtrudniejszych chwilach. „Dobry pies” to urzekająca opowieść o przyjaźni i psim przywiązaniu.

 

czytam sobie

Troja

Dzięki tej książce możesz przenieść się do starożytnej Troi i poznać historię jej mieszkańców. Daj się wciągnąć
w wir opowieści i przekonaj się, jaki wpływ na wydarzenia na ziemi mieli greccy bogowie z Olimpu. Poznaj bohaterów, zwycięzców i przegranych.

 

 

 

czytam sobie

Cuda z mleka

Kiedy w mleku zachodzi proces fermentacji, bakterie mlekowe sprawiają, że powstaje kefir lub jogurt. Jak to się dzieje i dlaczego fermentacja zmienia smak mleka? Ta historia przeniesie małego czytelnika w świat biochemii. Pamiętajmy przy tym, że fermentowane produkty mleczne są polecane ze względu na obecność bakterii probiotycznych.

 

 

 

czytam sobie

Edison

Thomas Edison był ogromnie ciekawy świata. Od dziecka przeprowadzał wiele eksperymentów, zadawał mnóstwo pytań i szukał odpowiedzi. Książka Ewy Nowak to opowieść o jednym z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie. I prawdziwa gratka dla wszystkich małych odkrywców!