spot_img

Biblioteczne Pasmo Informacyjne [47]

W tym wydaniu znana książka w języku emotikon, odwet czytelnika za brak dostępu do internetu oraz listy najpiękniejszych i najlepszych książki minionego roku. Będzie też o naczelnym czytelniku Ameryki i lekturach polecanych przez byłego prezydenta USA. 

Podpalił okno biblioteki. To zemsta za ograniczenie dostępu do internetu

Rmf.fm: ​14-latek podpalił okno w budynku gminnej biblioteki w Złotej (pow. pińczowski), chcąc zemścić się za ograniczenia w korzystaniu z internetu – poinformował Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie. Teraz chłopcem zajmie się sąd rodzinny.

Znana książka przetłumaczona na… emotikony

Niezależna.pl: Słynna książka Carlo Collodiego „Pinokio” została przetłumaczona we Włoszech na „język”… emotikon – ideogramów składających się ze znaków typograficznych. Jest to pierwszy tego typu przekład włoskiego dzieła literackiego. Tłumaczenie odbywało się w ramach projektu naukowego, nad którym prace trwały prawie dwa lata.

Fabryka inspiracji

Najlepsze zagraniczne książki 2017 roku

Polityka.pl: Autorskie podsumowanie roku w literaturze światowej przez Justynę Sobolewską. Na podium znalazły się książki: Zimowe królestwo, cykl Patrick Melrose, Zapiski z domu wariatów.

16 najpiękniejszych Książek Roku 2017 według polskiej sekcji IBBY

Culture.pl: Wywrotowe bajki, dziecięce manifesty, nowoczesne powieści science-fiction i albumy o 100-letniej historii polskiego dizajnu. Spośród ponad 200 tytułów zgłoszonych do konkursu jury wybrało 16 wyjątkowych pod względem literackim, edytorskim i graficznym książek dla dzieci i młodzieży.

10 książek 2017 roku według Baracka Obamy

Gazeta Wyborcza: Były prezydent USA jak co roku podzielił się listą najważniejszych dla niego lektur i utworów muzycznych. Wśród wymienionych przez Baracka Obamę książek dwie można przeczytać po polsku.

Wielkie dzieło Mickiewicza przepisane na nowo

Rzecznik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej szuka książek, które pozwalają zrozumieć

Gazeta Wyborcza: Bez czarnych literek przed oczami nie potrafię potem zasnąć. Nie wiem, czy to dobrze czy źle, ale tak jest. Czytam też przy jedzeniu, co próbuje zwalczyć moja żona. I ma rację w tej walce!

Źródło zdjęć: pixabay.com