spot_img

Biblioteka na plaży i biblioteczny twister

W upalne dni gdzie czytelnik, tam biblioteka – to jeden z celów, jakie realizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej. W ramach akcji „Biblioteka na plaży” w centrum miasta odbywa się szereg wydarzeń, w tym biblioteczny twister, domino literackie i spotkania autorskie. Ruszyło też „Studio Biblioteka”.

Biblioteka na plaży i dobra zabawa

I w tym roku „Biblioteka na plaży” udowadnia, że w mieście można dobrze się bawić, a wakacje z książką są najlepszą podróżą w odległe światy. Oto kilka inspiracji dla bibliotekarzy, wartych naśladowania:

  • biblioteczne scrabble XXL
  • domino literackie
  • literackie puzzle przestrzenne
  • „Wygibajtus” – biblioteczny twister
  • Czytelnia pod chmurką” na plaży.

Dodatkowo oprócz tych atrakcji odbyły się spotkania autorskie, warsztaty z edukacji emocjonalnej, wystawy i koncert. Zobaczcie galerię zdjęć MBP na Facebooku i inspirujcie się!

Biblioteka na plaży

Studio Biblioteka

W drugiej połowie czerwca MBP w Dąbrowe Górniczej rozpoczęła projekt „Studio Biblioteka”. To letnia propozycja audycji o literaturze i ciekawostek o bibliotece. W ramówce przygotowano także dobrą muzykę, serwisy informacyjne oraz rozmowy z przedstawicielami władz miasta, stowarzyszeń, artystami i mieszkańcami.

Zdumiewająca Biblioteka w Dąbrowie Górniczej

Źródło zdjęć: facebook.com/mbpdg