spot_img

Kraków. Ukradli ponad 500 książek

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 30-letniego mężczyznę i jego 60-letnią matkę, który stworzyli swój własny przestępczy interes. Duet złodziejów działał na terenie Krakowa i upodobał sobie branżę księgarską. Obydwoje usłyszeli zarzuty kradzieży.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z drukarni dochodzi do systematycznych kradzieży. Z terenu firmy ginęły wydrukowane książki, które miały trafić do sprzedaży w księgarniach. Zazwyczaj były to nowości, które nie były jeszcze dostępne w sklepowej sprzedaży. Policjanci, którzy zajęli się sprawą ustalili, że na jednym z aukcyjnych portali internetowych pojawiają się nowości książkowe w atrakcyjnej cenie. Funkcjonariusze ustalili właściciela konta – z którego prowadzone były aukcje.

Okazała się nią młoda dziewczyna – która nic nie wiedziała o przestępczym procederze. Pomysłodawcą działania okazała się być 60-letnia kobieta, która namówiła swojego syna zatrudnionego w drukarni, aby ten kradł książki. 30-latek systematycznie zaczął wynosić z terenu drukarni gotowe książki (zazwyczaj były to nowości) mające trafić na półki księgarni. Książki wystawiane były na portalu aukcyjnym – gdzie po okazyjnych cenach bardzo szybko zyskiwały nowych właścicieli. Szacowna wartość skradzionych książek to około 10 tysięcy złotych. W mieszkaniu złodziei zabezpieczono przygotowane do sprzedaży książki, których wartość to ok.1500 złotych.

Czytaj więcej na gazetakrakowska.pl

Kradzież białych kruków wartych 10 mln zł

Źródło zdjęć: pixabay.com