spot_img

Pociąg do książki – piosenka promująca czytelnictwo

Wsiądź do pociągu z książkami razem z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi, którzy wzięli udział w nagraniu piosenki. Celem inicjatywy jest promocja książek i czytelnictwa.

POCIĄG DO KSIĄŻKI

Pociąg do książki to tytuł piosenki, ale zarazem edukacyjna zabawa słowna promująca czytelnictwo. W tekście pojawiają się odniesienia do znanych autorów książek. Piosenkę nagrała czwórka uzdolnionych muzycznie nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi. Do współpracy zaproszono także uczniów. Autorem słów i muzyki jest Rafał Tomczyk.

Czytamy we dnie, czytamy w nocy, strona za stroną leci jak z procy.
Pędzi pociąg przez ksiąg równiny do wyobraźni jasnej krainy!


Jesteśmy przekonani że piosenka może znaleźć swoje miejsce w każdej polskiej szkole i w każdym polskim domu, szczególne miejsce zajmując wśród dzieci i młodzieży. Zainteresowanym placówkom przekażemy słowa oraz podkład dźwiękowy. Zapraszamy do naszego pociągu mając nadzieję, że kolejne szkoły będą do niego dołączać, a wkrótce pojedziemy nim wszyscy razem z myślą o dzieciach, które z piosenką chętnie sięgną na półkę z książkami – zachęca Maria Pielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi.

Niestety cały utwór, tekst i podkład piosenki są chronione prawem autorskim – oznacza to, że nie można ponownie nagrywać i publicznie rozpowszechniać innych wersji.

Zobacz także Pociąg do książek w nowojorskiej bibliotece

Źródło zdjęć: pixabay.com