spot_img

Wejście smoka z książką – Bruce Lee i inni znani promują czytelnictwo

Mural to idealna forma przekazu do promocji czytelnictwa i Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich dobrze to wie. Tworząc ciekawy projekt biblioteka wypożyczyła książki znanym postaciom. Wśród nich Nosferatu, Bruce Lee, Forrest Gump, Mia z Pulp Fiction, John Wayne oraz Chewbacca ze Star Wars.

Szare mury oporowe prowadzące prosto do biblioteki niczym szczególnym nie zachwycały. Zmieniło się to na początku lipca za sprawą ciekawego projektu.

Wzdłuż schodów prowadzących od ulicy Bytomskiej do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich powstały murale ze znanymi postaciami popkultury. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie towarzyszyły im książki. Teraz droga w kierunku biblioteki usłana jest książkami.

Naturalnej wielkości postacie to: Nosferatu, Bruce Lee, Forrest Gump, Mia z Pulp Fiction, John Wayne oraz Chewbacca ze Star Wars.

„Założeniem, było wykorzystanie postaci osadzonych w popkulturze – swojego rodzaju symboli naszych czasów, do propagowania czytelnictwa, poprzez dodanie im atrybutu w postaci książki.” – mówi Małgorzata Chrobak, pomysłodawczyni muralu. – Baaardzo nam się spodobało i powiedzieliśmy TAK! Teraz można już podziwiać efekty, ale wiemy, że to jeszcze nie koniec…[źródło]. Projekt stworzono we współpracy artystów ze stowarzyszenia Kuklok i Wunder Fabrik. Migawki z prac przy muralu można zobaczyć tutaj.

Zobacz także:

Źródło zdjęć: 1, 2.