spot_img

Oryginalne zakładki do książek

Masz już dość zwykłych papierowych zakładek? Zaznaczasz strony tym co masz aktualnie pod ręką? Koniecznie zobacz niebanalne propozycje i kilka praktycznych zakładek do książek. A przy okazji pochwal się oryginalnością i udekoruj swoją książkę. Zakładka to gadżet obowiązkowy dla osób które dużo czytają.

Zakładki z pomysłem

Puffy bookmark to oryginalna i pomocna zakładka. Składa się z dwóch części wypełnionych powietrzem. Na dziś czytania dość, więc wkładamy jedną część zakładki do książki, robi się ona wtedy płaska, a powietrze przechodzi do części poza zamkniętą książką. Gdy już chcemy wrócić do czytania, naciskamy i puff… pod wpływem nacisku otwiera się książka unosząc część stron książki. Zakładkę zaprojektowali: Jung-Hyun, Lee Won-Sik Chae & Rhea Jeong.

zakładki do książek
Na podobnej zasadzie możemy przygnieść na przykład człowieka… lub pluszowe zwierzęta.
zakładki do książek
zakładki do książek

Zakładki z serii nie wypadających

Bookmark II, czyli najprostsza z możliwych bo wykonana ze zwykłej gumki. Dodano do niej dwie nakładki wskaźniki. Jedną strzałką np. w postaci palca zaznaczamy konkretny wers w tekście, natomiast druki wskaźnik jest pomocny przy otwieraniu książki. wskazuje miejsce gdzie skończyliśmy czytać. Rozciągaj do woli- przez elastyczność ta zakładka pasuje do wielu formatów książek.
zakładki do książek

Zakładki praktyczne

The Albatros to odpowiedź na pytania: Gdzie skończyłem czytać? Która strona? Zakładka pełni rolę autosave’u, czyli automatycznie zapisuje stronę, którą właśnie czytamy. A także chroni nas przed przypadkowym zamknięciem książki. Prostotę jej użycia można zobaczyć na filmie znajdującym się na stronie producenta Oscar Lhermitte.

zakładki do książek

Zakładki kuchenne

Przebywając w kuchni zdarzyło mi się niejednokrotnie wsadzić nóż do książki kucharskiej jako zakładka, a przy tym ją ubrudzić. Jak temu zaradzić? Dobrym pomysłem jest zakładka Markers Cookbook. Silikonowe pierścienie to zakończenie metalowych zakładek. Naciskając na jeden pierścień przerzucamy stronę książki kucharskiej bez konieczności dotykania jej.

zakładki do książek
zakładki do książek

W propozycji także indeksujące zakładki The Chef Set do własnych przepisów.

zakładki do książek
zakładki do książek
zakładki do książek

Zobacz także:

Źródło zdjęć: Grafika Google.