• To wydarzenie minęło.

Warsztaty „Focus on Open Science”

25 września 2018

Odpowiadając na potrzeby środowiska naukowego oraz bibliotekarzy wydarzenie będzie okazją do odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prowadzenie badań, przechowywanie i udostępnianie ich wyników oraz współpraca między naukowcami i ośrodkami badawczymi może realizować postulowaną przez Komisję Europejską politykę otwartości w nauce.

Warsztaty Focus on Open Science połączone będą z II Pomorską Konferencją Open Science Kierunek – Otwarta Nauka, organizowaną przez Bibliotekę oraz Centrum Usług Informatycznych Politechniki Gdańskiej. W ramach dwudniowej konferencji (26-27 września br.) odbywać się będą prezentacje dotyczące otwartych repozytoriów, publikowania zgodnie z Open Access, otwartych danych badawczych. Uczestnicy będą także mogli wziąć udział w warsztatach współorganizowanych m.in. przez LIBER i SPARC Europe.

Data:
25 września 2018