• To wydarzenie minęło.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wyzwania w zarządzaniu dokumentacją informacją i bazami danych”

6 marca

Szybki postęp technologiczny oraz powszechna cyfryzacja ma wpływ na wszystkie dziedziny życia. Dzisiejsze społeczeństwo informacyjne i gospodarka oparta na wiedzy nie mogłyby się rozwijać bez wykorzystania nowoczesnych technologii i elektronicznych środków przekazu. Zaawansowane narzędzia cyfrowe w zakresie udostępniania i opracowywania zasobów wykorzystywane są przez różne instytucje, w tym przez archiwa i biblioteki. Potrzeba dyskusji nad problemami i wyzwaniami, które z tym się wiążą stała się inspiracją do organizacji konferencji, podczas której zamierzamy omówić tematykę współczesnego zarządzania dokumentacją i informacją oraz szeroko pojętej cyfryzacji w odniesieniu do bibliotek, archiwów i naukowych baz danych – zapraszają organizatorzy.

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku