• This event has passed.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki”

24 kwietnia 201725 kwietnia 2017

390 zł

Zakład Informacji Naukowej Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na konferencję naukową Wokół Paula Ladewiga i jego Katechizmu biblioteki, Bydgoszcz, dn. 24-25 kwietnia 2017 r.

• Bibliotekarz jest jak dobra gospodyni domowa. Jego praca nie jest widoczna, widoczny jest jedynie sukces w zakresie porządku i działania.
  • Biblioteka jest sanktuarium – nie tylko dla niewiele wiedzących. Tak właśnie powinna być traktowana.
  • Biblioteka jest najwdzięczniejszym zawodem dla osób z powołaniem. Bibliotekarz jest powiernikiem dla każdego, nie będąc dłużnikiem nikogo.
  • Biblioteka jest świątynią i potrzebuje także na zewnątrz poważnego pięknego kształtu.

Start:
24 kwietnia 2017