Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie – Filia nr 19
Już 10 lutego 2025 roku pierwsi czytelnicy będą mogli skorzystać z wyremontowanej filii nr 19. Placówka będzie funkcjonować w dni robocze od godz. 8 do 20.
– Zapraszamy do odwiedzania filii nr 19 (ul. Włościańska 1) po zakończonym remoncie. Biblioteczne wnętrze jest zdecydowanie bardziej przestronne. Na tle jasnych ścian stoją regały wypełnione książkami – piszą bibliotekarze.
Więcej: strona www biblioteki
Biblioteka Kraków – Filia Teatralna
17 stycznia 2025 roku dawna filia nr 55 zyskała nowy blask i nową nazwę – Filia Teatralna. Remont powierzchni prawie 200 mkw objął wypożyczalnię, dział dla dzieci, salę warsztatową, pomieszczenia socjalne i sanitarne oraz hol wejściowy, wykorzystywany także do prezentacji wystaw. Ostatni generalny remont tego miejsca odbył się 55 lat temu. Przytulne wnętrza zachęcają do odwiedzin, lektury na teatralnych fotelach, korzystania z kącika dla dzieci, stanowisk komputerowych czy salki warsztatowej. Inwestycja wyniosła 340 tys. złotych.
– Inspiracją projektu aranżacji wnętrz lokalu – nawiązującego do wnętrz teatralnych – było położenie biblioteki na os. Teatralnym, w „starej” części Nowej Huty oraz sąsiedztwo Teatru Ludowego. Dla podkreślenia związków filii z teatrem w sali warsztatowej przygotowana została prezentacja kopii historycznych plakatów teatralnych, udostępnionych przez Teatr Ludowy. Przy wejściu wita neonowy napis, który stanowi podkreślenie nowej nazwy filii. To kolejny teatralny akcent. Dział dla dzieci zdobi kurtyna i podest, który imituje teatralną scenę. A całości dopełniają teatralne fotele! – czytam w relacji.
Zachęcam również do zobaczenia zdjęć w serwisie kraków.pl.
Więcej: strona www biblioteki
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 2
W styczniu 2025 roku siedziba filii przy ul. Fredry 5 zyskała nowe oblicze. Odwiedzający zobaczą jasne i przestronne wnętrze utrzymane w kolorystyce bieli i mięty wraz z drewnianymi regałami. Biblioteka zaprasza do wypożyczeń ulubionych książek, literatury pięknej, popularnonaukowej, książek dla dzieci oraz czasopism. Znalazł się też kącik z kanapą, miejsce dla najmłodszych w siedziskami na bukowych parapetach, które – jak podała biblioteka na Facebooku – „są doskonałą kryjówką na utonięcie w literackich historiach”. Remont filii został zrealizowany dzięki Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
Więcej: strona www biblioteki
Źródło zdjęć: Biblioteka Kraków