Reymont. Interwencje – nowy program dotacyjny

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nowy program dotacyjny „Reymont. Interwencje”. Dzięki niemu biblioteki i inne podmioty mogą pozyskać dotację na działania związane z twórczością Władysława Reymonta. Do zdobycia nawet 75 tys. złotych.

Reymont. Interwencje

Celem programu jest upamiętnienie twórczości Władysława Reymonta w związku z przypadającą w 2024 roku setną rocznicą otrzymania Nagrody Nobla za powieść „Chłopi” oraz przypadającą w 2025 roku setną rocznicą śmierci pisarza.

Celem programu jest wsparcie przedsięwzięć artystycznych, edukacyjnych, naukowych lub animacyjnych, które przyczynią się do popularyzacji twórczości literackiej Władysława Reymonta oraz promowanie postaw wrażliwości społecznej i różnorodności.

Dofinansowanie można przeznaczyć na:

• organizację wydarzeń/widowiska artystycznego, w tym: koncertu, spektaklu, wystawy, happeningu, któremu towarzyszyć może realizacja warsztatów i innych działań edukacyjno-animacyjnych
  • realizację zadań edukacyjno-kulturalnych, obejmujących działania animacyjne włączające społeczność lokalną (np. warsztaty)
  • realizację zadań edukacyjnych lub naukowych (np. panel, konferencja, podcast).

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjeć: polona.pl/BMM