Modernizacja przestrzeni i co dalej? Doświadczenia i wyzwania partnerów

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze organizuje międzynarodową konferencję naukową „Modernizacja przestrzeni i co dalej? Doświadczenia i wyzwania partnerów”. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

Zaproszenie

Celem sympozjum jest zacieśnienie współpracy kulturalnej i naukowej bibliotekarzy. Konferencja służyć będzie dzieleniu się dobrymi praktykami zawodowymi, wymianie doświadczeń i poglądów na temat roli współczesnej biblioteki oraz pozycji literatury, omówieniu postępów technologicznych i rozwijających się potrzeb użytkowników. Wspólnie z partnerami, zastanowimy się nad rolą bibliotekarza i autora we współczesnym świecie, odniesiemy się do powinności współczesnych bibliotek. Wymienimy się również doświadczeniami na temat pozycji biblioteki i szeroko rozumianej kultury. Poznanie warsztatu i warunków pracy partnerów wpłynie na podniesienie kompetencji zawodowych bibliotekarzy. Spotkanie przyczyni się również do rozwoju i/lub wzmocnienia więzi kulturalnych oraz społecznych pomiędzy mieszkańcami miast partnerskich.

Ważnym elementem konferencji będzie III Forum Bibliotek Lubuskich, w którym uczestniczyć będą bibliotekarze i bibliotekarki z całego województwa lubuskiego.

Współpracę w ramach konferencji zadeklarowały biblioteki z Niemiec (Stadt- und Regionalbibliothek Cottbus), Słowacji (Krajska kniźnica Karola Kmet’ka v Nitre), Czech (Krajská vědecká knihovna v Liberci) oraz wiodące ośrodki krajowe: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Miejska w Łodzi, Biblioteka Kraków, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.

Wszelkie szczegóły oraz rejestracja dostępne są na stronie konferencji.

Źródło zdjeć: freepik.com, mat.pras.