Laboratorium Dostępności – nabór do programu szkoleniowego

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w naborze do Laboratorium Dostępności – bezpłatnego, rocznego programu szkoleniowego dla obecnych i przyszłych koordynatorek i koordynatorów dostępności, pracujących w kulturze.

Laboratorium Dostępności

W ramach programu odbędą się trzy edycje regionalne ze szkoleniami stacjonarnymi w Warszawie, Gdańsku lub w Katowicach. Na Laboratorium Dostępności składają się szkolenia stacjonarne prowadzone metodą Design Thinking, a także szkolenia online, webinaria, e-learning oraz tutoring indywidualny i grupowy. Uczestnicy będą pracować na kartach pracy, realizować zadanie indywidualne, a po ukończeniu wszystkich etapów i zaliczeniu testu wiedzy otrzymają certyfikaty. Program realizowany jest w ramach Zadania 3.2 Projektowania uniwersalnego kultury.

Nabór

Nabór na trzy edycje regionalne potrwa do 12 listopada 2024 roku. Należy złożyć wniosek online poprzez SOP.

Spotkanie informacyjne odbędzie się online 24 października o godzinie 12.00. Na spotkanie obowiązuje rejestracja.

Wszystkie szczegóły i regulamin są dostępne na stronie nck.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com – shurkin_son