Priorytet 3. NPRCz – obowiązujące wnioski w naborze na 2025 rok

Biblioteki szkolne i pedagogiczne, a także placówki przedszkolne mogą składać wnioski w Priorytecie 3. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Informacje o naborze są dostępne tutaj. W związku z prośbami bibliotekarzy o sprawdzenie różnic we wnioskach, poniżej przedstawiam co się zmieniło w obowiązującym wzorze wniosku w stosunku do wzoru wniosku z poprzedniego roku.

Należy pamiętać, że w programach wieloletnich nigdy nie wolno składać wniosków na wzorach formularzy z lat poprzednich. Z pewnością spowoduje to odrzucenie wniosku podmiotu ubiegającego się o dofinansowanie z powodów formalnoprawnych. Każdą wątpliwość lub pytania należy kierować bezpośrednio do operatorów programów i osób przez nich wyznaczonych do kontaktu.

Obowiązujące wzory wniosków w naborze na 2025 rok w ramach Priorytetu 3

Zmiany we wnioskach

Wcale nie trzeba poświęcić wielu godzin, by porównać wnioski z obecnego i poprzedniego naboru. Poniżej zrobiłam wykaz tego, co się zmieniło i na co warto zwrócić uwagę. Podane poniżej dane mają tylko charakter informacyjny.

Kierunek interwencji 3.1. – wniosek dyrektora placówki wychowania przedszkolnego

Różnice we wniosku rok do roku:

• W tabeli na początku pierwszej strony rozpoczynającej się od słów „Przed wypełnieniem wniosku…” w pierwszym akapicie:
    – wyrazy „(RM-06111-64-21)1 z późn. zm.” zastąpiono wyrazami „(RM-06111-64-21 ze zm.)” i usunięto przypis nr 1
    – wyrazy „(Dz.U. poz. 1675 z późn. zm.)” zastąpiono wyrazami „(Dz.U. z 2023 r. poz. 2682)”.
  • W nagłówku „Wniosek dyrektora placówki wychowania przedszkolnego” usunięto przypis nr 2. We wniosku z poprzedniego naboru nie było odwołania do niego.
  • W części WNIOSEK słowa „składany w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1.” zostały odpowiednio przeniesione i wyrównane na trzy wersy.
  • W części I „DANE DOTYCZĄCE PLACÓWKI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO” w Tabeli nr 1 w wierszu nr 1 (liczba dzieci uczęszczających do placówki) i w wierszu 5 (adres do korespondencji) zmianie uległa numeracja indeksów.
  • W części III KALKULACJA KOSZTÓW w Tabeli nr 3 w wierszu pierwszym, kolumnie 3 przeniesiono literę „w” do wiersza poniżej, ponadto zmianie uległa numeracja indeksu.
  • W części III KALKULACJA KOSZTÓW w Tabeli nr 4 w wierszu pierwszym, kolumnie 2 zmianie uległa numeracja indeksu.

Kierunek interwencji 3.2. – wniosek dyrektora szkoły/biblioteki pedagogicznej

Różnice we wniosku rok do roku:

– wyrazy „(RM-06111-64-21)1 z późn. zm.” zastąpiono wyrazami „(RM-06111-64-21 ze zm.)1
  • W części WNIOSEK słowa „składany w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.2.” zostały odpowiednio przeniesione i wyrównane na trzy wersy.
  • W przypisie nr 6 na końcu zdania ze słów „(Dz.U. poz. 1675 z późn.zm.)” usunięto wyrazy „z późn.zm.”.

Źródło zdjęć: freepik.com