Pomaganie przez czytanie – pomysł na akcję dla miłośników książek i zwierząt

Im więcej książek wypożyczą czytelnicy, tym więcej pieniędzy otrzyma kaliskie schronisko dla zwierząt. To cel nowej akcji „Pomaganie przez czytanie”. Zachęcam inne biblioteki do pójścia w ślady Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Zyskują czytelnicy, zwierzęta i biblioteka

Akcja jest dobrą okazją, aby bezpłatnie założyć Kartę Czytelnika i zostać nowym czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Od 18 września do końca października wszyscy będą mogli bezpłatnie założyć kartę.

– Głównym celem projektu jest zachęcenie kaliszan do wypożyczania książek, ponieważ im więcej ich przeczytają, tym większe będzie wsparcie dla bezdomnych zwierząt w naszym mieście, którego udzieli Fundacja PKO Banku Polskiego. Potrzeby kaliskiego schroniska są duże, a darowiznę, którą otrzyma dzięki zaangażowaniu czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka, zamierza przeznaczyć przede wszystkim na zakup specjalistycznej karmy dla psów i kotów – mówi Robert Kuciński, dyrektor książnicy.

– Do kaliskich bibliotek od wielu lat można przychodzić ze swoimi zwierzętami w ramach akcji Pupile Widziane Mile, która zachęciła czytelników do odwiedzania bibliotek ze swoimi zwierzętami. Stąd pomysł na akcję, która wiąże się z biblioteką, książkami, z sympatią do zwierząt i z troską o nie. Chcemy pokazać, że nasi czytelnicy są empatyczni i los potrzebujących psów i kotów jest dla nich ważny, a poprzez przyjemność czytania można czynić dobro – mówi Anna Kubiak, zastępca dyrektora MBP i pomysłodawczyni akcji. – Zapraszamy serdecznie wszystkich kaliszan do udziału w akcji Pomaganie Przez Czytanie i częstych wizyt w kaliskich bibliotekach. Mamy mnóstwo ciekawych książek dla każdego – dodaje.

Projekt „Pomaganie przez czytanie” trwa do końca 2024 roku i jest skierowany do wszystkich kaliszan. Dla pierwszych czytelników, którzy w tym czasie pięć razy przyjdą do biblioteki i wypożyczą książki, Urząd Miasta Kalisza ufundował bezpłatne wejściówki na ekspozycję multimedialną do ratusza. Biblioteka przewiduje także dodatkowe nagrody dla czytelników, którzy w czasie trwania akcji przeczytają najwięcej książek z zasobów kaliskiej biblioteki. Jedna karta umożliwia wypożyczanie książek w aż jedenastu placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Adresy wszystkich filii i szczegóły tej akcji znajdują się na stronie mbp.kalisz.pl.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Kalisz